تماس با ما
هدر سایت چیدمان سازه

اجرای کفپوش - نصب پارکت لمینت

نمایندگی فروش انواع کفپوش و پارکت لمینت

خرید مستقیم کفپوش و پارکت لمینت با قیمت مناسب

چسب کفپوش AMK8000- Pvc

چسب کفپوش پی وی سی 8888 پارس

گروه چیدمان سازه هنر مجری پروژه‌ های صفر تا صد بازسازی خانه و دکوراسیون داخلی منزل ، اداری ، دفترکار شامل نصب پارکت لمینت و نصب کفپوش و سقف کاذب CNC-UPVC میباشد همچنین این مجموعه دارای اکیپ های حرفه ای در زمینه های نصب کاغذ دیواری ، رنگ آمیزی ساختمان ، اجرای کناف کار سقف و بدنه ساختمان ، اجرای سرامیک کاری حمام و دستشویی، اجرای سقف پنل گچی ، اجرای سقف آسمان مجازی، طراحی و نصب کابینت آشپزخانه ، آجر کاری (آجر ختمی، آجر قزاقی، آجر نسوز) ، لمسه کاری و آینه کاری و تعویض درب و پنجره های قدیمی با پنجره یو پی وی سی جدید زیر نظر کارشناسان گروه چیدمان سازه هنر میباشند.

اجرای کفپوش  و پارکت

تفاوت بین کفپوش و پارکت در چیست؟

کفپوش و پارکت نسبت به نوع متریال ساخت دارای تفاوت های عمده ای است کفپوش از پلاستیک فشرده پی وی سی تولید شده است اما پارکت از جنس الیاف فشرده شده مشتقات چوب تولید میشود از نظر ظاهری شاید نوع متریال کفپوش و پارکت لمینت نزدیک به هم باشند اما از نظر نوع جنس بسیار متفاوت هستند.

اجرای کفپوش  و پارکت
کفپوش بخریم یا پارکت لمینت؟

برای بسیاری از خریداران این سئوال پیش می آید که کفپوش بخریم یا پارکت لمینت جدا از مزایای هر کدام از کفپوش یا پارکت ابتدا باید بودجه خود را مشخص کنید و هزینه های خرید و اجرای کفپوش و یا پارکت را بسنجید معمولا قیمت پارکت لمینت به دلیل حجم و مصالح به کار رفته در پارکت لمینت بالاتر از کفپوش پی وی سی تمام می‌شود.

اجرای کفپوش  و پارکت

پارکت کفپوش به دلیل ساختار چوب و مصالح چوب دارای ظاهر شکیل تری نسبت به کفپوش است اما هر کدام از کفپوش و پارکت لمینت دارای مزایا و معایبی هستند که جدا از قیمت آنها میتوانید محصول متناسب با شرایط خانه و دکوراسیون داخلی را انتخاب کنید.

مزایای کفپوش پی وی سی:

-مقاومت کفپوش پی وی سی در برابر رطوبت باعث میشود که استفاده از کفپوش پی وی سی برای آشپزخانه، سرویس بهداشتی و تراس نسبت به پارکت که از مشتقات چوبی است پر کاربرد تر باشد.

۲- ضخامت کمتر کفپوش برای محدودیت درب های ورودی خواب ها می‌تواند یک امتیاز مثبت محسوب شود.

۳- کفپوش های پی وی سی نیازی به ابزار خاصی برای نسب ندارند و در مواردی بصورت آماده پشت چسب در بازار موجود هستند که میتوانید برای نصب قسمت هایی مثل اتاق خوابها خودتان دست به کار شوید.

۴-کفپوش های پی وی سی دارای وزن و حجم پایینی هستند که در سبک سازی سقف بسیار موثر است.

اجرای کفپوش  و پارکت
معایب کفپوش پی وی سی؟

۱-مقاومت کمتر پی وی سی در برابر ضربه نسبت به پارکت لمینت

۲-کفپوش های پی وی سی دارای ضخامتی کمتر از پارکت هستند بنابر این مقاومت سایشی کمتری نسبت به پارکت لمینت دارند.

۳-لق شدن و جدا شدن کفپوش از چسب کف با دلایلی منجمله پایین بودن کیفیت چسب و یا کم‌کاری در حین چسب زدن و یا عدم برداشت گرد و غبار کف سالن قبل از چسب زدن و چسباندن کفپوش پی وی سی

مزایای پارکت لمینت:

۱-زیبایی نهایی پارکت به دلیل طرح نزدیک به چوب طبیعی قابل مقایسه با کفپوش پی وی سی نیست.

۲-ضخامت پارکت لمینت چندین برابر ضخامت کفپوش است بنابر این از ظاهر آن می‌توان فهمید که مقاومت بیشتری دارد.

۳-در ساخت لمینت پارکت از یک لایه اکسید آلومینیوم استفاده شده که مقاومت زیادی در برابر ضربه اشیاء نوک تیز دارد.

۴-به دلایل داشتن ساختار زبانه در پارکت و چفت شدن لایه ها در همدیگر امکان جداشدن لایه ها به صورت جدا شدگی از کف مثل کفپوش وجود ندارد.

معایب پارکت لمینت:

۱-ضعف در برابر رطوبت

۲- نیاز به تخصص با دستگاه برش برای گوشه های کار که باعث میشود هر کسی نتواند مثل کفپوش به راحتی آن را نصب کند.

۳- ایجاد سر و صدای بیشتر در پارکت نسبت به کفپوش پی وی سی برای جلوگیری از ايجاد سر و صدا و انتقال آن به طبقات زیرین میتوانید یک لایه فوم در زیر پارکت استفاده نمائید.

اجرای کفپوش  و پارکت

کفپوش بهتر است یا پارکت لمینت؟

با توجه به‌ مزایا و معایب هر کدام از موارد کفپوش و پارکت لمینت که در بالا به آن اشاره شد ممکن است باز هم مقداری در خرید خود مردد باشید بهتر است ادامه متن را تا انتها بخوانید.

هر کدام از متریال های کفپوش و پارکت به دلیل ساختار آنها و نوع اجرای آن متفاوت هستند کفپوش های پی وی سی در لایه های نازک به دو صورت تایل و رول تولید میشوند و با چسب مخصوص به کف چسبانده میشوند و بدلیل پلاستیک بودن مقداری منعطف است و معمولا به اجرای چسب بر روی کف ثابت میشوند در برخی کفپوش های پی وی سی خود چسب تولید میشوند و از نظر اجرا مقداری راحت تر نصب میشوند.

و اگر علاقه به چسباندن کفپوش اتاق خواب را داشته باشید میتوانید با مقداری دقت کفپوش ها را منظم کنار هم بر روی کف اتاق‌خواب بچسبانید کفپوش های پی وی سی ضد آب هستند و در جاهای رطوبتی مناسب تر هستند و نمی‌توان از پارکت به دلیل ساختار مشتقات چوبی در آن مکان ها استفاده نمود پارکت ها در جاهای مرطوب مقاومت لازم را ندارند و رطوبت باعث خراب شدن پارکت و ایجاد کپک میشود از جمله فضاهای مرطوب میتوان به آشپزخانه ، حمام و دستشویی ساختمان اشاره نمود که بهترین گذینه برای کف این فضاها بعد از سرامیک و سنگ های طبیعی مقاوم در برابر آب و رطوبت میتوان از کفپوش پی وی سی با چسب مخصوص استفاده نمود.

اجرای کفپوش  و پارکت

اما نمی‌توان از مشکلات کفپوش چشم پوشی نمود کفپوش ها دارای ضخامت نازک تری هستند و در ضخامت های ۲ تا ۳ میلیمتر تولید میشوند و مقاومت کمتری در برابر ضربه نسبت به پارکت های لمینت دارند همچنین در زیر سازی کفپوش باید دقت عمل زیادی انجام داد بطوری که کف سازی اگر حتی چند میلیمتر ناهمواری داشته باشد کفپوش ها چفت نمی‌شوند و ظاهر نهایی کفپوش به قول معروف توی زوق میزند ضخامت پارکت لمینت ‌۷ و ۸ و ۱۲ میل هستند و به دلیل داشتن زبانه به صورت چفت و بست در کنار همدیگر قرار می‌گیرند و در کفسازی آن دقت عمل بسیار زیاد کفسازی با کفپوش ضرورت ندارد و با کمی دقت میتوان با نصب پارکت بهتر ایرادات کار کفسازی را پوشش دهی کرد.

اهمیت این موضوع برای خریداران بسیار زیاد است. جنس مواد به کار رفته در محصول تاثیر مستقیم روی طول عمر، کیفیت و حتی قیمت خرید آن دارد. به طور معمول چوب طبیعی قیمت بالایی دارد ولی پارکت از چوب طبیعی نیست اما در ساخت آن از فراورده های چوبی استفاده شده است و قیمت آن بیشتر از کفپوش پی وی سی است پارکت نوعی محصول لایه به لایه است که تحت دما و فشار به صورت یک دست دیده می شود.

این سوالی است که در انتخاب نوع پوشش کف تاثیرگذار است. در واقع بسیاری از افراد نمی دانند کدام کفپوش برای فضای مورد نظر مناسب تر است. پوشش کف هزینه متفاوتی دارد. برای اینکه از خریدتان رضایت داشته باشید بهتر است همه جوانب را با دقت بررسی کنید. در نظر گرفتن شکل ظاهری و یا قیمت به تنهایی نمی تواند، معیار خوبی برای انتخاب پوشش مناسب کف ساختمان باشد.


در صورت نیاز به مشاوره در زمینه بازسازی و دکوراسیون داخلی میتوانید با کارشناسان گروه چیدمان سازه هنر تماس بگیرید.

تماس با ما


کلیه خدمات مشاوره، طراحی و پیمانکاری ساخت انواع ساختمان و ویلا، استخر و سونا و جکوزی، نصب و راه اندازی گرمایش و تصفیه آب استخر و جکوزی و محوطه سازی ویلا، ساخت آبنما و آبشاری صخره ای و طبیعی انجام می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.


کلیه خدمات مشاوره، طراحی و پیمانکاری ساخت انواع ساختمان و ویلا، استخر و سونا و جکوزی، نصب و راه اندازی گرمایش و تصفیه آب استخر و جکوزی و محوطه سازی ویلا، ساخت آبنما و آبشاری صخره ای و طبیعی انجام می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.


آدرس دفتر مهندسی و معماری: استان البرز، کرج، ورودی کردان، روبروی اردوگاه شهید بهشتی، دفتر چیدمان سازه هنر

آدرس فروشگاه تاسیسات: استان تهران، جاده ملارد، 400 متر به سمت شهریار، فروشگاه تاسیسات و تجهیزات استخر چیدمان سازه هنر