تماس با ما
هدر سایت چیدمان سازه

لیست قیمت خرید فیلتر شنی فلزی

فروش دستگاه فیلتر شنی (فلزی) استخر و جکوزی 09195809048

لیست قیمت مناسب خرید دستگاه فیلتر شنی ورق گالوانیزه ، فیلترشنی با رنگ اپوکسی ، فیلتر شنی با ورق استیل و فیلترهای FRP برای استخرهای شنا، جکوزی در استان تهران و کرج را از ما بخواهید؟ برآورد هزینه تمام شده یک تصفیه خانه استخر شنا با نصب و راه اندازی معمولا بستگی به ابعاد استخر، نوع لوله و اتصالات و تجهیزات بکار رفته در تصفیه خانه دارد در صورت نیاز برای مشاوره، خرید و اجرای شوفاژخانه و تصفیه خانه انواع استخر و جکوزی با ما تماس بگیرید.

فروش فیلتر شنی استخر
فروش فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی چیست؟

فیلتر شنی دستگاهی است که به دو صورت تحت فشار و یا ثقلی باعث (فیلتراسیون ) حذف ذرات معلق در آب و صاف نمودن آب میشود ذرات حذف شده در آب بسته به نوع سیلیس میتواند نظیر گل، مواد آلی، رنگ، باکتری‌ها، پلانگتون و ذرات حاصل از خوردگی باشد. معمولا دستگاه های فیلتر شنی موجود در بازار به صورت استوانه‌ ای تحت فشار طراحی می‌شوند. و داخل ستون فیلتر شنی را با شن سیلیس و یا آنتراسیت پر می کنند.

قیمت خرید انواع فیلتر شنی

ابعاد و ذخامت ورق فیلتر شنی نسبت به حجم آب استخر و سرعت خطی آب استخر طراحی و ساخته میشوند هرچه ابعاد فیلتر شنی بزرگتر باشد نیاز به ورق ذخیم تری وجود دارد معمولا ذخامت ورق های مورد استفاده برای فیلتر شنی از ۳ تا ۶ میلیمتر مورد استفاده قرار میگیرد این اختلاف ذخامت ورق باعث بالا رفتن و پایین آمدن وزن تمام شده فیلتر شنی و در نهایت قیمت تمام شده فیلتر شنی می شود در چند سال گذشته به دلیل نوسان قیمت ارز و فولاد، قیمت منابع فلزی از جمله دیگ ، مبدل ، منبع کویل و فیلتر شنی دستخوش تغییرات زیادی بوده و هست بنابراین برای اطلاع دقیق و بروز قیمت انواع فیلتر شنی و دیگ و منابع فلزی موتورخانه میتوانید با ما تماس بگیرید.

نحوه قرارگیری شن سیلیس داخل فیلتر شنی

لایه های شن سیلیس در سه لایه درشت دانه که در پایین ترین قسمت فیلتر شنی برروی نازل های فیلتر قرارمیگیرد که جهت جلوگیری از گرفتگی نازل ریخته میشود و ۲۰ درصد کل وزنی سیلیس را تشکیل میدهد و لایه میانی با شن سیلیس متوسط که ۲۰ درصد کل وزنی سیلیس را تشکیل میدهد و لایه بالایی که از سیلیس ریز به اصطلاح شکری تشکیل میشود و ۶۰ درصد کل وزنی سیلیس را تشکیل میدهد.

فروش فیلتر شنی استخر

کارکرد فیلتر شنی تحت فشار:

کارکرد فیلتر شنی به این صورت میباشد که در اثر عبور آب از داخل خلل و فرج شن سیلیس داخل فیلتر شنی ، مواد معلق درآب گیر افتاده و با عبور آب از لایه های میانی و کف فیلتر شنی تقریبا صاف و عاری از مواد معلق موجوددر آب میشود و آب زلال و تصفیه شده از انتهای بستر توسط نازل ها جمع آوری شده و از سیستم خارج می شود. ته نشینی و جمع شدن ذرات معلق در فیلتر شنی باعث افزایش افت فشار در فیلتر شنی میشود برای جلوگیری از افت فشار زیاد فیلتر نیاز به Bakwash شستشوی منظم در طول روز و هفتگی بسیار ضروری میباشد.

روش شستشوی شن (بکواش) فیلتر شنی تحت فشار:

سیلیس داخل فیلتر شنی در اثر ته نشینی ذرات معلق در آب نیاز به اصطلاح زنده کردن و شستشو دارد عدم شستشوی سیلیس باعث افت فشار زیاد در فیلترشنی و کثیف شدن آب استخر میشود برای شستشوی سیلیس بایستی ورودی فیلتر آب از بالا به داخل فیلتر شنی را ببندید و شیر میانی فیلتر شنی بین فلکه ورودی و خروج آب فیلتر را باز کنید به صورتی که آب ورودی از پمپ به نازل های قسمت پایین فیلتر وارد فیلتر شود و با روش معکوس باعث حرکت ذرات باقیمانده در تخلخل شن سیلیس به قسمت بالای شیلیس و خروج از شیر تخلیه فیلتر گردد مرحله بکواش و شستشوی سیلیس تا زمانی که آب صاف و تمیز خارج شود ادامه خوهد داشت مدت زمان بکواش در هر مرحله بسته به حجم فیلتر شنی و قدرت پمپ بین ۳ دقیقه تا ۱۵ دقیقه ممکن است طول بکشد.

دلیل استفاده از فیلتر شنی در استخر شنا:

به دلیل باز بودن سطح استخرهای سرباز و داخل باغ ویلایی و ورود برگ درختان و گیاهان ، خاک و راکد مانده آب استخر باعث آلوده شدن آب به علت وجود مواد خارجی از قبیل برگ، خاک، گرد و غبار و رشد و تکثیر میکروب‌ها، انواع قارچ های میکروبی و تخم انگل‌ها باعث ایجاد بیماری‌هایی از قبیل یرقان، تب‌های روده، اسهال خونی، بیماری‌های پوستی و غیره می‌گردد استفاده از فیلتر شنی در استخر میتواند از انتقال بسیاری از بیماری ها جلوگیری نماید.

طراحی و محاسبه فیلتر شنی تحت فشار:

فیلتر شنی استخر را میتوان بصورت زیر طراحی و محاسبه نمود ابتدا سرعت خطی آب استخر را بین ۲۰ تا ۲۵ متر در ساعت در نظر میگیرند زمان تصفیه کامل استخر را با توجه به خصوصی یا عمومی بودن بین ۵ تا ۸ ساعت در نظر میگیرند به این صورت فیلتر شنی باید ظرفیت فیلتر نمودن کل آب استخر خصوصی را در ۸ ساعت فیلتر نماید مثال اگر حجم آب استخر خصوصی 60 متر مکعب باشد بایستی از فیلتر شنی تحت فشار استفاده نماییم که بتواند در۸ ساعت کل حجم آب استخر را فیلتر نماید یعنی 5 مترمکعب در ساعت و سپس از روی جداول مهندسی ابعاد فیلتر شنی مورد نظر را انتخاب می نماییم که فیلتر شنی 60×۱۰۰سانتیمتر مناسب است.


فروش فیلتر شنی استخر

روش ساخت و نصب فیلتر شنی فلزی :

جهت ساخت فیلتر شنی تحت فشار فلزی ابتدا با توجه به قطر فیلتر ورق آهنی دور فیلتر برش داده می شود و سپس ورق برش داده شده توسط دستگاه نورد به قطر مورد نیاز مخزن گرد می شود و جوش میشود. سپس دریچه دسترسی در پایین ایجاد می کنیم سپس ورق قرارگیری نازل های کف آماده شده و در محل کف فیلتر جوشکاری میشود در مرحله بعدی ورق مورد نیاز برای عدسی بالا و پایین مخزن بریده می شود و ورق عدسی توسط دستگاه لبه زن عدسی های آن را درست می کنند قبل از نصب عدسی بالا درچه بازدید بر روی عدسی بالا جوش میشود و عدسی بالا بر روی بدنه فیلتر قرار میگیرد و جوشکاری میشود در گام بعد عدسی پایین نصب شده و جوشکاری میشود سپس پایه های فیلتر در محل مناسب جوش میشود لوله های ورود و خروج را متصل می کنیم و شن های سیلیس را از بالا داخل مخزن می ریزیم و سپس آب ورودی را به فیلتر شنی باز می کنیم ، دستگاه آماده تصفیه آب میشود.


فروش فیلتر شنی

هزینه نصب و راه اندازی انواع فیلتر شنی

هزینه نصب و راه اندازی تصفیه خانه استخر خانگی در استان البرز و تهران به صورت زیر میباشد.نصب و راه اندازی یک تصفیه خانه استخر با لوله و اتصالات upvc شامل نصب یک عدد فیلتر شنی با سیلیس ، نصب پمپ و استرینر و نصب یک عدد کلر زن خطی به همراه لوله کشی کامل تصفیه خانه و اجرت نصب تابلو برق و راه اندازی تصفیه خانه استخر خانگی با مبلغ ۵ تا ۷ میلیون تومان دستمزد نصب میباشد این مبلغ برای سال ۱۳۹۹ میباشد قابل ذکر است نصب و راه اندازی تصفیه خانه استخر در شهرهای بجز استان تهران و البرز شامل هزینه های اضافه از جمله هزینه ایاب و ذهاب و ....میباشد و توافقی است.

فروش فیلتر شنی
تماس با ما


کلیه خدمات مشاوره، طراحی و پیمانکاری ساخت انواع ساختمان و ویلا، استخر و سونا و جکوزی، نصب و راه اندازی گرمایش و تصفیه آب استخر و جکوزی و محوطه سازی ویلا، ساخت آبنما و آبشاری صخره ای و طبیعی انجام می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.


آدرس دفتر مهندسی و معماری: استان البرز، کرج، ورودی کردان، روبروی اردوگاه شهید بهشتی، دفتر چیدمان سازه هنر

آدرس فروشگاه تاسیسات: استان تهران، جاده ملارد، 400 متر به سمت شهریار، فروشگاه تاسیسات و تجهیزات استخر چیدمان سازه هنر