تماس با ما
هدر سایت چیدمان سازه
-

ساخت ویلا

نکات اجرایی ساخت ویلا:

طراحی و ساخت ویلا - پیمانکار باغ ویلا - پیمانکار ساخت ویلا- برای طراحی و ساخت اصولی ویلا نکات زیادی را باید مورد توجه قرار داد به علت اینکه اکثر ویلاها در زمینهایی که قبلا زمین کشاورزی و باغ بوده اند ساخته میشود خاک این زمینها ضعیف هستند بهتر است خاک زمین ویلا قبل از احداث ساختمان ویلا در آزمایشگاه آزمایش شود تا از نظرمقاومت و جنس خاک منطقه مشخص شود این کار کمک زیادی به محاسب برای طراحی نوع سازه و پی سازه ویلا میکند معمولا بیشتر زمینهایی که برای ساخت ویلا مورد استفاده قرار میگیرند دارای خاک نباتی هستند و به خاطر ریشه گیاهان و درختان مقاومت ضعیفی برای ساخت بنا در آنها وجود دارد برای این منظور نکاتی را قبل و در حین ساخت ویلا و بعد از ساخت ویلا باید مورد توجه جدی قرار داد که در ذیل به صورت مختصر ولی مفید اشاره ای هرچند جزیی در مورد ساخت ویلا ارایه شده است.

ساخت ویلا
ساخت ویلا

1- پی ساختمان ویلا باید تا رسیدن به زمین بکر برداشته شود.

2-ریشه درختان و گیاهان تا جایی که ممکن است باید برداشته شود و برای جلوگیری از رشد مجدد گیاهان و ریشه درختان ، محل ریشه ها باید با مقداری گازوییل اغشته شود این کار از رشد هر گونه گیاه مجدد در زیر پی ویلا جلوگیری میکند.

3-اگر در محل حفر پی چاه فاضلاب وجود دارد باید با استفاده از آهک شکفته و قلوه سنگ به صورت دوغابی تا رسیدن به دهانه چاه پر شود.

4-آبهای سطحی بایستی خارج از زمین توسط آبیاری درختان همسایه که ممکن است به داخل پی ساختمان ویلا نفوذ کند بعدا باید زهکشی و جمع آوری شود با نفوذ این آبها به زیر پی ساختمان باعث نشست زمین به مرور زمان و باعث ترک در ساختمان ویلا و خرابی و زشتی کار نما میشود در صورت نفوذ بیش از حد آبهای سطحی در زیر بنا حتی ممکن است باعث تخریب ساختمان ویلا گردد.

5-ساختمان ویلا را در صورت نبود محدودیت فضا بهتر است در قسمتی از زمین احداث کرد که حداکثر دید را به بیننده از داخل ویلا به چشم انداز محوطه ویلا بدهد.

6-پی ساختمان حد اقل تا 70 سانتی متر از صفر زمین پایینتر باشد این کار برای جلوگیری از یخ زدن بتن پی انجام میشود و تاثیر بسزایی دارد.

7- نقشه ویلا باید دارای فضای مفید باشد و نسبت به نیازهای افراد مورد استفاده ویلا طراحی شود و دارای تناسب و بدور از بیهودگی باشد.

ساخت ویلا

8-فضاهای زیر شیروانی اگر درست ساخته شوند فضای خوبی برای ساخت اتاق دنج هستند.

9- پله ها در ورودی ساختمان ویلا و در داخل باید دارای استاندارد هایی باشد پله باید در درجه اول دارای ارتفاع و عرض و طول یکسان باشند از ساخت پله با ارتفاع زیاد تاحد امکان پرهیز کنید چون پله های ارتفاع زیاد باعث خستگی افراد در هنگام تردد و حمل وسایل به داخل ساختمان ویلا میشود برای محاسبه پله میتوانید از روش زیر استفاده کنیدارتفاع استاندارد پله بین 16.5 الی 18 برای داخل ساختمان و 14 تا 16 برای فضای آزاد به این روش (16*2)+( کف پله)=60 تا 64سانتی متر محاسبه می شود.

10-اجرای سنگ ازاره در پایین دیواهای بیرونی ویلا و دیوار محوطه نقش بسزایی در محافظت دیوارهای بیرونی در جلوگیری از جذب آبهای سطحی به داخل ساختمان و دیوارها دارد و برای نظافت و جلوگیری از کثیف شدن دیوارها کارآمد است بهتر است تاحد امکان از سنگهای با تخلخل کم مثل مرمریت استفاده شود.

پیمانکاری ساخت ویلا

11-رنگ ها در ترکیب داخلی و نما بیشترین چیز در انتقال حس درونی و احساسات ساکنین ویلا را ایفا میکند و همچنین ایجاد رنگ ها میتوانند بیشترین حس آرامش را به افراد خانواده منتقل کنند پس برای چیدمان داخلی و طراحی نمای ویلا بهتر است از رنگ های خیلی سرد و یکنواخت و یا خیلی جیق استفاده نکنید مخصوصا رنگ های جیق بعد از مدت زمانی کوتاه باعث خستگی افراد از محیط پیرامونی خود میشود و رنگهای سرد نیز باعث یکنواختی محیط میشود برای این کاربهتر است از یکنفر طراح کمک بگیرید.

12-سنگ فرش محوطه ویلا و اطراف ویلا بهتر است از سنگ های مقاوم استفاده کنید سنگهای خیلی صاف در محوطه سازی خطرناک است بهتر است از سنگهای تیشه خورده استفاده شود.

پیمانکاری ساخت ویلا
پیمانکاری ساخت ویلا
پیمانکاری ساخت ویلا
پیمانکاری ساخت ویلا
تماس با ما


کلیه خدمات مشاوره، طراحی و پیمانکاری ساخت انواع ساختمان و ویلا، استخر و سونا و جکوزی، نصب و راه اندازی گرمایش و تصفیه آب استخر و جکوزی و محوطه سازی ویلا، ساخت آبنما و آبشاری صخره ای و طبیعی انجام می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.


آدرس دفتر مهندسی و معماری: استان البرز، کرج، ورودی کردان، روبروی اردوگاه شهید بهشتی، دفتر چیدمان سازه هنر

آدرس فروشگاه تاسیسات: استان تهران، جاده ملارد، 400 متر به سمت شهریار، فروشگاه تاسیسات و تجهیزات استخر چیدمان سازه هنر