تماس با ما
هدر سایت چیدمان سازه

توضیحاتی درباره ساخت استخر

ساخت استخر - نصب تجهیزات گرمایش استخر

اجرای لوله کشی و نصب لوازم تصفیه آب استخر و جکوزی


امروزهساخت استخر با سیستم گرمایش استخر و اجرای لوله کشی و نصب تصفیه آب استخر مورد تقاضای بسیاری از افرادی شده است که توانایی مالی نسبتا مناسبی دارند و به فکر آسایش و راحتی خود و اعضای خانواده هستند همچنین ورزش های آبی از تفریحات سالمی است که می تواند سرانه سلامت را بالا ببرد.

از دلایل ساخت استخر خانگی و استخر باغ ویلایی؟

• آسایش استفاده کنندگان استخر خانگی و دسترسی آسان به استخر برای کل اعضای خانواده

• هزینه به نسبت کم ساخت استخر خانگی نسبت به هزینه های سالیانه استخرهای عمومی شنا برای تمام اعضای خانواده است به همین دلیل در چند سال اخیر استقبال زیادی از ساخت استخر سونا و جکوزی خانگی و باغ ویلایی در بین مردم شده است

• کمبود استخرهای عمومی

• مسافت استخرهای عمومی در مناطق دورافتاده و حتی برخی مناطق شهری است که باعث افزایش هزینه استفاده کنندگان از استخرهای عمومی شنا و پایین آمدن رغبت عموم برای استفاده از استخرهای عمومی نسبت به قبل شده است

بنابر این دلایل زیادی وجود دارد که باعث تشویق افراد جامعه برای ساخت استخر سونا و جکوزی شود پیشنهاد ما به شما این است که شما هم می توانید بسته به وسع مالی و طرح مورد نظرتان استخر خود را در باغ و باغچه و خانه خود بنا کنید اما قبل از هر اقدامی بهتر است برای ساخت استخر خود از سازنده با تجربه استخر مشاوره و استفاده کنید ساخت استخر بجز بحث فنی که از الزامات ساخت استخر است نقش بسزایی در زیباسازی محوطه باغی ویلا و خانگی نیز دارد پس بهتر است قبل از هر کاری و قبل از شروع به ساخت استخر به فکر انتخاب پیمانکار حرفه ای ساخت استخر باشید شما میتوانید روی گروه چیدمان سازه هنر حساب کنید گروه چیدمان سازه آماده ارائه خدمات مشاوره ، طراحی ، نظارت و پیمانکاری ساخت انواع استخر سونا و جکوزی و تهیه و نصب تجهیزات گرمایش و تصفیه آب استخر سونا و جکوزی می باشد.

• انواع ساخت استخر:

• ساخت استخر به طور کلی به دو صورت انجام می شود ساخت استخر روباز یا استخر سرباز و ساخت استخر سرپوشیده که سربسته هم گفته میشود

• مزایای ساخت استخر سرباز

• زیبایی فضای باغ ویلاها

• هزینه پایین ساخت استخر سرباز نسبت به استخرهای سر بسته

• استفاده از آب استخر برای آبیاری درختان و گیان در باغ قبل از استفاده phآب کنترل شود.

• استفاده از نور طبیعی خورشید هنگام استفاده از استخر سرباز در فصول گرم سال برای کسانی که علاقه مند به برنزه کردن طبیعی پوست بدن خود هستند.

• معایب ساخت استخر سرباز

• نمیتوان در فصول سرد سال استفاده کرد و درصورتی که حتی استخر سرباز مجهز به سیستم گرمایش موتورخانه باشد بازهم در فصول سرد سال بدون ایجاد سقف برای استفاده افراد راحت به نظر نمیرسد.

• برگ درختان ، گرد و خاک باران و نفوذ آب های سطحی به راحتی باعث آلوده کردن آب استخر میشوند که میتوان برای جلوگیری از مشکلات فوق با استفاده از کاور استخر و بالا بردن لبه استخر نسبت به زمین اطراف تا حدودی از کثیف شدن آب استخر و ترک در بدنه استخر جلوگیری نمود لازم بذکر است برای جلوگیری از نفوذ آب های سطحی نیاز به تخصص و راهکارهای مناسبی وجود دارد در صورت نیاز میتوانید مقالات مربوط به بازسازی و مقاوم سازی استخر در همین سایت را مطالعه بفرمایید .

• مزایای ساخت استخر سرپوشیده

• یکی از بهترین محاسن استخرهای سرپوشیده با سیستم آبگرم استفاده از این استخرها در تمام فصول گرم و سرد سال است.

• از مزایای سقف های متحرک باز و بسته نگه داشتن آن طبق سلیقه شماست و سازه سقف استخر بر روی ریل فلزی از طریق موتور برقی یا بصورت دستی سقف استخر بصورت کشویی باز و بسته میشود.

• ساخت استخر از نظر استقرار

• نمیتوان در فصول سرد سال استفاده کرد و درصورتی که حتی استخر سرباز مجهز به سیستم گرمایش موتورخانه باشد بازهم در فصول سرد سال بدون ایجاد سقف برای استفاده افراد راحت به نظر نمیرسد.

• برگ درختان ، گرد و خاک باران و نفوذ آب های سطحی به راحتی باعث آلوده کردن آب استخر میشوند که میتوان برای جلوگیری از مشکلات فوق با استفاده از کاور استخر و بالا بردن لبه استخر نسبت به زمین اطراف تا حدودی از کثیف شدن آب استخر و ترک در بدنه استخر جلوگیری نمود لازم بذکر است برای جلوگیری از نفوذ آب های سطحی نیاز به تخصص و راهکارهای مناسبی وجود دارد در صورت نیاز میتوانید مقالات مربوط به بازسازی و مقاوم سازی استخر در همین سایت را مطالعه بفرمایید .

• مزایای ساخت استخر سرپوشیده

• یکی از بهترین محاسن استخرهای سرپوشیده با سیستم آبگرم استفاده از این استخرها در تمام فصول گرم و سرد سال است.

• از مزایای سقف های متحرک باز و بسته نگه داشتن آن طبق سلیقه شماست و سازه سقف استخر بر روی ریل فلزی از طریق موتور برقی یا بصورت دستی سقف استخر بصورت کشویی باز و بسته میشود.

• ساخت استخر از نظر استقرار

• ساخت استخرهای بر روی زمین

• ساخت استخرهای بالاتر از سطح زمین و داخل طبقاتساخت استخر

ساخت انواع استخر بر حسب شیوه تصفیه آب

• خزینه

• استخر با آب در گردش

• استخر با آب گذرا

ساخت انواع استخر بر حسب استفاده کنندگان

• استخر تعلیماتی

• استخر عمومی شنا

• استخر قهرمانی

• استخر واتر پلو

• استخر آب درمانی

ساخت استخر بر حسب سازه استخر

• ساخت استخر بتنی (با قالب)

• ساخت استخر بتنی (بتن پاشی)

• ساخت استخر با مصالح آجری

• ساخت استخر با بلوک سیمانی

• ساخت استخر با سنگ طبیعی

• ساخت استخر فایبرگلاس

توضیحاتی درباره ی تجهیزات موتورخانه استخر

استخرها شامل سونا خشک ، سونا بخار، حوضچه ی آب سرد، جکوزی، سرویس بهداشتی ،ورودی، رختکن، دوش ها، استخر شنا و سالن استخر هستند به همین دلیل تاسیسات یکپارچه ای را در فضایی به نام موتور خانه استخر تعبیه می کنند، موتورخانه های استخر دارای تجهیزات زیر می باشند : دیگ بخار، دیگ آب گرم، فیلتر شنی ، مبدل حرارتی ، منبع کویل دار، سختی گیر، موگیر، پمپ، شیرآلات ، اتصالات و کلکتور می باشد.

تجهیزات سرمایشی و گرمایشی

اگر استخری که می خواهید سرپوشیده باشد، باید از یک تهویه ی مناسب استفاده شود ، درجه حرارت و رطوبت سالن باید مناسب باشد. تجهیزات سرمایشی شامل برج خنک کننده ، فن کویل ، هواساز، چیلر جذبی و تراکمی می باشد و تجهیزات گرمایشی شامل منبع کویل دار، منبع دوجداره ، دیگ چدنی، دیگ فولادی ،عایق کاری، مشعل، حوله خشک کن، رادیاتور و دیگ بخار است.

روش های آب بندی استخر

آب بندی استخر با چسبZ90

1-سیمان کاری به صورت نرمه یا صیقلی:

تشکیل ملات با سیمان و ماسه بادی و آب و انجام نرمه کشی با ضخامت زیر نیم سانتی متربر روی سطح.

2-آب بندی به صورت دوغابی:

چسب آب بندی Z-90 بر پایه مواد نانو ساخته شده که در صورت اجرای صحیح قابلیت صد در صد آببندی مخازن آب آشامیدنی ، آببندی انواع استخرهای بتنی و آجری ، آببندی جکوزی و سرویس های بهداشتی و نمای ساختمان ها را دارا میباشد. این چسب به صورت مایع شیری رنگ است که پس از استفاده کاملا بی رنگ می شود، این چسب قابلیت ترکیب در هر نوع ملات را به راحتی دارد و دمای بین -75 درجه تا 35 درجه سانتی گراد را به راحتی تحمل می کند محصول NSG-Z90 را با سیمان مخلوط می کنیم و آن را به صورت دوغابی اجرا می کنیم، بعد به ازای هر یک لیتر NSG-Z90 یک لیتر آب اضافه می کنیم و سیمان و سیلیس آردی یا پودر سنگ الک شده را به آن اضافه می کنیم و به صورت دوغابی با قلموی رنگ کار آب بندی را به صورت حداقل 3 مرحله ای و با فاصله ی زمانی 12 ساعت انجام می دهیم. معرفی محصول NSG-Z90 مایعی شیری رنگ با خاصیت آب بندی 100% و بدون نیاز به تخریب است که جایگزین قطعی قیر و عایق های سنتی می باشد و پس روی سطح کاملاً بیرنگ میشود. این ماده که بر پایه رزین های آکریلیک و با بهره گیری از تکنولوژی نانو ساخته شده است، قابلیت ترکیب در هر نوع دوغاب را به راحتی دارا بوده و پس از اجرا، پیوند قوی با سازه کرده و دارای نفوذ عالی در انواع سطح (حتی آهن و چوب) می باشد. NSG-Z90 در مقابل مواد شوینده و اشعه UV و گاز CO2 به شدت مقاوم است. معطر، ضد خزه، جلبک و باکتری بوده و اجازه رشد و تجمع این مواد را در سطح نمیدهد. فشار های منفی و مثبت آب را به راحتی تحمل نموده و به عنوان ماده ای همه کاره در صنعت ایزولاسیون شناخته می شود.

مزایا NSG-Z90

قابل اجرا توسط قلمو و پیستوله، عدم نیاز به سیمان کاری و ملات پلاستر پس از اجرا، کاهش ضخامت لایه ایزولاسیون و عدم محدودیت اجرا در دیواره ها و ارتفاعات، عدم تعرق و تورق لایه های آب بندی به مرور زمان، عدم آسیب پذیری و سوراخ شدن لایه در مقابل تنش های طبیعی سازه و کاهش هزینه های کارگری و مصالح، قابلیت ترکیب با انواع رنگ های آکریلیک (پایه آب). دارای تاییدیه از آزمایشگاههای تحت نظر وزارت بهداشت جهت استفاده در مخازن آب شرب.

موارد مصرف NSG-Z90

بروی کلیه سطوح نفوذپذیر مانند سیمان، بتن، سنگ، گچ، آجر، چوب و ... قابل اجرا بوده و در موارد زیر کاربرد دارد:

الف : استفاده جهت عایق

این ماده اغلب به عنوان topcoat جهت پوشش نهایی و عایق نمودن سطوحی مثل استخر، نماهای ساختمان، مخازن بتنی آب شرب یا سپتیک، بام و روف گاردن، سرویس بهداشتی، تراس، پارکینگ و .... استفاده می شود. NSG-Z90 در ضخامت های بین 300 میکرون تا 5 میلیمتر قابل اجرا می باشد.

ب : استفاده جهت رزین

این ماده را میتوان جهت رزین نمودن کلیه مکان ها و نماهایی که رنگ و ظاهر کار نباید تغییر کند، با نسبتی از آب (بسته به نوع کار) ترکیب و با قلمو یا پیستوله اجرا نمود. بدیهی است که استفاده محصولات برروی سطوح نفوذ ناپذیری مانند سنگ های صیقلی و از قبل رزین شده، سطح لعاب دار کاشی و سرامیک، چوب غیر خام و کلیه سطوحی که با رنگ یا افزودنی های پایه نفتی (انواع تینر، قیر، ایزوگام و سایر مشتقات نفتی) از قبل کاور شده اند، بصورت مستقیم امکان پذیر نمیباشد. لذا قبل از اجرا می بایست این لایه ها برداشته شوند. با توجه به قدرت بالای واترپروفی و مقاومت در برابر فشار های منفی و مثبت آب، محصول NSG-Z90 بالاترین مصرف و کاربرد را در بخش ایزولاسیون های تخصصی دارد.

آماده سازی محل اجرای NSG-Z90

قبل از استفاده از چسب Z90 از محکم بودن سطح نهایی، عدم نشست و عدم وجود ترک های سطحی یا عمقی در لایه زیر سازی، اطمینان حاصل نمایید. (ترمیم ترک های سازه با استفاده از محصول NSG Z90 و قبل از انجام مراحل آب بندی صورت میگیرد)

سطح سازه را از هرگونه آلودگی(چربی، گرد و غبار، مواد نفتی همچون روغن قالب و رنگهای روغنی، روکش قدیمی و ...)پاکسازی نموده و با استفاده از روش آب افشانی سطح بتن یا ملات را از قبل پاکسازی نمایید.

روش عمومی اجرا NSG-Z90

(روش های اجرایی با توجه به محل اجرا ممکن است متفاوت باشد.)

الف : روش دوغابی

یک واحد محصول NSG-Z90 با یک واحد آب ترکیب می شود سپس با قلمو روی سطح، سه دست به فاصله خشک شدن لایه قبلی با فاصله زمانی حداقل 6ساعت اجرا نمایید.

ب: روش نرمه سیمان

یک واحد سیمان و دو واحد پودر سنگ الک شده (سیلیس میکرونیزه) را بصورت جداگانه با هم ترکیب نموده آن را به محلول چسب و آب اضافه نمایید سپس دوغاب روان به دست آمده را با قلمو روی سطح ، دو دست به فاصله خشک شدن لایه قبلی، اجرا نمایید. مرحله یک را مجدداً اجرا نمایید.

ب: آب بندی رنگ (رنگ ضد آب)

اگر مایل به رنگ کردن سازه هستید، میتوانید در مرحله سوم از ترکیب سه واحد رنگ اکریلیک (پایه آب)، با یک واحد محصول NSG-Z90 استفاده کنید.

ج: آب بندی و رزین نما

محلول چسب و آب را با قلمو یا پمپ روی سطح، دو دست به طور کامل و با فاصله خشک شدن ظاهری لایه اول اجرا نمایید.

میزان مصرف تقریبی NSG-Z90

برای هر متر مربع آب بندی، 600 سی سی و برای هر متر مربع رزین 300 سی سی

جهت محافظت از محصول برای مدت طولانی، آن را بصورت خالص بدون ترکیب با هیچگونه افزودنی (حتی آب) نگهداری کرده و درب ظرف را محکم ببندید(مطابق با شرایط انبارداری)ساخت استخر

2- رزین آب بندی استخر:

آب بندی استخر با چسب بتن sa12 :

آب بندی استخر با چسب بتن یکی از متداولترین نوع عایق کاری استخر عمومی شنا و آب بندی انواع استخرهای کشاورزی ، خانگی و مخازن بتنی آب و انواع سازه های آبی در ایران است چسب بتن SA12 محصول شرکت شیمی ساختمان از مطمئن ترین چسب آب بندی استخر ، سونا ، جکوزی و حمام و دستشویی است که بصورت محلول شیری رنگ در بسته های8 کیلو گرمی عرضه میشود این چسب مایع پس از اجرا و خشک شدن کاملا بیرنگ میشود چسب بتن sa12 در دمای (60-تا98+) تحمل در برابر سرما و گرما داشته و همچنین در برابر آتش سوزی ، ضربه و نور کاملا مقاوم بوده و همپایه سیمان در ملات و بتن میباشد که این کارائی باعث پیوستگی و مقاومت بیشتر بین اجزای مختلف ساختمان میگردد و ساختمان را در برابر نیروهای وارده یکپارچه تر خواهد کرد.

موارد استفاده چسب بتن sa12:

- میتوان چسب بتن را بعنوان تهیه ملات و اندودهای آببندی انواع سازه بتنی ، عایق کاری استخر عمومی شنا با سازه بتنی سیمانی ( بلوکی ) و آجری و منابع ذخیره آب آشامیدنی و کشاورزی ، تصفیه خانه ها ، سطوح بتنی دیوار و کف کارخانجات مختلف و انبارها ، پارکینگ ها و زیرسازی جهت کفپوش استفاده نمود

- عامل چسبندگی بیشتر در پودر بتونه کاسماتیک جهت صافکاری سطوح بتن اکسپوز و زیرسازی رنگ های اپوکسی ، رنگ آکریلیک و پلی اورتان

- مورد استفاده در پودر چسب سرامیک برای تقویت بیشتر

- مورد استفاده در ملات های چسبنده ماسه سیمان و پودر سنگ برای نصب سرامیک و سنگ کف

- تقویت ملات های بندکشی

- تهیه بتونه سنگ جهت پرکردن تخلخل های سنگ پس از نصب در نما و کف یا در سنگبری ها

- تهیه ملات برای صافکاری در سطح بتن

مکمل بتن به عنوان آببند کننده بتن مورد استفاده قرار داد چسب بتن دارای خاصیت دیر گیر کننده بتن نیز میباشد همچنین چسب بتن جایگزین بسیار مناسبی بجای قیرگونی و ایزوگام و مواد نفتی بوده و میتوان بجز آببندی استخر برای آببندی و جلوگیری از نشت آب سرویس بهداشتی حمام و دستشویی و آشپزخانه و نصب کاشی و سرامیک (مخلوط در چسب کاشی و سرامیک ) آن را استفاده نمود همچنین میتوانید برای آببندی پشت بام و نمای ساختمان در معرض باران و برف و چسب کاری ستون های بتنی مدفون در زمین و آببندی حوض آب و آبشار دیواری و جوی آب ، جداول بتنی (سیمانی ) سرستون و فونداسیون ساختمان و تمام قسمت های سازه بتنی که نیاز به آببندی دارند استفاده نمائید.

مزایای استفاده ازچسب بتن :sa12

افزایش مقاومت چسبدگی ملات به بتن قدیمی بدون استفاده از توری های فلزی – کاهش ترک های ناشی ازعدم جمع شدگی در ملات نهایی سطح استخر – انعطاف پذیری مناسب ملات هایی که در آنها از چسب بتن استفاده شده است – افزایش مقاومت بیشتر در مقابل سیکل های یخبندان – مقاوم در برابر نمک های یخ زدا به سیمان و بتن – افزایش مقاومت کششی و خمشی و مقاومت سایشی بیشتر در ملات های ساخته شده با چسب بتن sa12 روش های آببندی استخر با چسب بتن sa12 به چند طریق قابل اجراست که در ذیل توضیح داده شده است.

روش اول :

چسب بتن sa12 را میتوان در ملات تعمیراتی و نرمه کشی سیمان استخراستفاده نمود یک پیمانه sa12 + یک پیمانه آب مخلوط کرده و محلول بدست آمده را با 5 کیلوگرم سیمان و 15 کیلوگرم ماسه صفر تا 5/2 میلیمتر یا پودر سنگ الک شده + (الیاف فایبر 10 گرم) به میزان مورد نیاز اضافه گردد و سپس با دست پوشیده با دستکش لاستیکی هم بزنید مخلوط بدست آمده را با ماله آهنی تا ضخامت حداکثر 15 میلیمتر بر روی سطح تعمیراتی یا نرمه کشی استخر بکشید نکته مهم در اجرای مخلوط مورد نظر 1- به میزان مصرف تا حداکثر یک ساعت مخلوط کنید 2-برای ضخامت های بیشتر به فاصله زمانی حداقل 4 ساعت تکرار شود 3- قبل از تکرار سعی کنید سطح ملات قبلی را با کاردک یا ماله آهی زبر نمایید این کار باعث چسبندگی بیشتر بین لایه ها میشود برای جلوگیری از ترک در دیوار میتوانید از توری های اکریلیک فایبرگلاس در نرمه کشی دیوار استفاده نمایید نسبت آب و چسب بتن به وزن سیمان حدودا 40 درصد میباشد.

روش دوم :

پس از نرمه کشی سیمان چسب بتن را با آب بصورت یک به یک با مخلوط سیمان و پودر سیلیس بصورت دوغابی آماده نمائید و با فرچه نقاشی بر روی دیواره استخر ، جکوزی و حمام و دستشویی به فاصله زمانی حداقل 12 ساعت پس از دست قبلی حداقل 3 دست کشیده شود که میتوان با اطمینان یک هفته پس از آببندی نهایی , استخر را آبگیری نمایید در صورتی که آببندی برای منابع آب آشامیدنی می باشد بهتر است پس از تکمیل آببندی حداقل 15 روز بعد مخزن ذخیره آب آبگیری شود.

روش سوم :روش سوم :ساخت استخر

چسب بتن را با یک چهارم پیمانه آب مخلوط نمایید و با فرچه نقاشی بر روی دیوار یا کف مثل رنگ بکشید این کار را طی سه مرحله با فاصله زمانی هر دست حداقل 8 ساعت پس از دست قبلی انجام دهید فقط توجه فرمائید این فاصله زمانی را در موقعیت آب و هوایی بالای 5 درجه سانتیگراد انجام دهید در صورت نیاز به مشاوره یا مجری متخصص در زمینه آببندی استخر و جکوزی و حمام و دستشویی و هر نوع آببندی سازه بتنی آبی و ساخت استخر از صفر تا صد ، بازسازی و تعمیرات استخر و جکوزی و آرماتوربندی ، قالب بندی و بتن ریزی استخر و سیمانکاری و آببندی استخر با چسب بتن و انواع آببندی با رنگ های دوجزئی و آکریلیک و نصب کاشی و سرامیک استخر و جکوزی میتوانید با شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید


3-آب بندی استخر و آب بندی بتن با چسب آکریلیک NSG-N50

NSG-N50 محصولی جهت آب بندی و مقاوم سازی بتن و ملات (چسب و افزودنی بتن)

معرفی محصول NSG-N50

مایعی شیری رنگ با خاصیت آب بندی و سخت کنندگی همزمان انواع ملات های آب بندی و بتن است چسب N50 برپایه رزین های آکریلیک و با بهره گیری از تکنولوژی نانو ساخته شده است این چسب پس از استفاده بروی سطح یا ترکیب در بتن مگر و بتن سازه و ملات کاملاً بی رنگ (شیشه ای ) میشود همچنین از مزایای چسب N50بالا بردن مقاومت کششی و خمشی سازه های سیمانی، قابلیت استفاده به جای ضد یخ بتن از طریق افزایش سرعت هیدراتاسیون و کاهش زمان گیرش، بالا بردن میزان همگرایی، پیوند و چسبندگی اجزا تشکیل دهنده بتن را دارا میباشد با استفاده از محصول NSG-N50 محدودیت ضخامت وجود نداشته و اجرای ملات در هر ضخامتی قابل اجرا می باشد.

NSG-N50 در دمای 75- الی 350+ درجه سانتیگراد تحمل نموده و سازگار با محیط زیست می باشد. در مقابل مواد شوینده و اشعهUV و گاز CO2 به شدت مقاوم است. ضد خزه، جلبک و باکتری بوده و اجازه رشد و تجمع این مواد را در سطح نمیدهد

موارد مصرف NSG-N50 :

ساخت و بتن ریزی مخازن و آب راه ها، دیوارهای برشی و حائل، استخر و جکوزی و جلوگیری از خوردگی و پوسیدگی آرماتور (عدم وجود یون کلراید)

آماده سازی محل اجرای NSG-N50 :

از محکم بودن سطح نهایی، عدم نشست و عدم وجود ترک های سطحی یا عمقی در لایه زیر سازی اطمینان حاصل نمایید. سطح سازه را از هرگونه آلودگی (چربی، گرد و غبار مواد نفتی همچون روغن قالب و رنگهای روغنی، روکش قدیمی و ...) پاکسازی نموده و با استفاده از روش آب افشانی سطح بتن یا ملات را مرطوب نمایید.

روش عمومی اجرا NSG-N50 :

(روش های اجرایی با توجه به محل اجرا ممکن است متفاوت باشد)

الف: دوغاب و ملات تعمیری

یک واحد محصول NSG-N50 را با دو واحد آب در ظرف تمیزی ترکیب کرده و از آن برای ساخت دوغاب استفاده کنید.( یک واحد سیمان + دو واحد پودر سنگ الک شده (سیلیس میکرونیزه) ، مناسب ترین ترکیب خشک برای دوغاب و ملات تعمیری می باشد).

ب: ملات سیمانکاری

یک واحد محصول NSG-N50 را با پنج واحد آب در ظرف تمیزی ترکیب کرده و از آن برای ساخت ملات سیمانکاری استفاده کنید.(یک واحد سیمان + پنج واحد ماسه دو بار شور(بدون خاک)، مناسب ترین ترکیب خشک برای ملات سیمانکاری می باشد).

ج: بتن ریزی

اختلاط درون تراک میکسر می بایست بمدت 10 دقیقه و با دور تند انجام شود.

میزان مصرف محصول NSG-N50 :

برای هر مترمکعب بتن با عیار سیمان 350 کیلوگرم، 7 لیتر

برای هر متر مربع ملات با ضخامت یک سانتیمتر، 250 سی سی

میزان ترکیبی تقریبی NSG-N50

در بتن ریزی : بین 1% تا 2% وزن سیمان یا نسبت یک واحدNSG-N50 به بیست واحد آب.

در اجرای ملات سیمانکاری و پلاستر : یک واحد NSG-N50 + پنج واحد آب

در اجرای ملات تعمیری و دوغاب تزریقی : یک واحد NSG-N50 + دو واحد آب

جهت محافظت از محصول برای مدت طولانی، آنرا بصورت خالص و بدون ترکیب با هیچگونه افزودنی (حتی آب) نگهداری کرده و درب ظرف را محکم ببندید (مطابق با شرایط انبارداری)ساخت استخر

انواع سرامیک استخر

کاشی های مرمری یا کریستالی: این نوع کاشی کاری برای کسانی انجام می شود که به زیبایی ظاهری استخر بسیار اهمیت می دهند و می خواهند ظاهر استخر آنها متفاوت باشد.ساخت استخر

ساخت استخر

کاشی های سرامیکی: این نوع کاشی ها به صورت تماما لعابدار ساخته می شوند به همین دلیل مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما و سرما دارند.نحوه اجرای سرامیک کاری استخر:

نحوه اجرای سرامیک کاری استخر با سرامیک ساختمان بسیار متفاوت است سرامیک استخری با ابعاد مختلف 5*5 cm 2*2 و 1*1 و شش ضلعی بر روی توری فایبرگلاس به ابعاد cm32 *32 سانتیمتر توسط چسب مخصوص در کارتن 1متری در بازار ارائه میشود نحوه زیر سازی استخر به این صورت است که پس از اجرای سیمان کاری آستر و لب گرد کردن نبش های استخر با سیمان آستر ونرمه سیمان با شابلون استخر آماده آب بندی میشود همانطور که در بالا توضیح داده شد آب بندی استخر های بتنی با چسب آب بندی عایق میشود پس از اجرای آب بندی استخر به مدت 10رو تحت تست آب قرار میگیرد پس از تائید آب بندی استخر اجرای سرامیک کاری استخر شروع میشود قبل از اجرای سرامیک کاری استخر یک لایه مخلوط نرمه سیمان و پودر سنگ و آب را با یک چهارم حجم آب چسب بتن مخلوط کرده و خمیر آماده شده را بصورت شاقولی بر روی سطح دیوار توسط ماله گچکاری از پایین به بالا کشیده و صاف میشود پس از خودگیری اولیه سیمان توسط یک ملات نرمه سیمان و چسب و آب یک لایه نهایتا دو میلیمتر کشیده و پرداخت میشود پس از این مرحله سرامیک استخر با اجرای تراز و ریسمان کشی سرامیک کاری دیوار از بالاترین قسمت دیوار شروع میشود و پس از اتمام دیوار سرامیک کاری کف انجام میشود و پس از اتمام کار با استفاده از مخلوط سیمان و پودر سنگ الک شده و آب به اندازه مناسب، خمیر بندکشی را آماده کرده و بندهای سرامیک را بندکشی نمایید بهتر است اجرای سرامیک کاری استخر را به کسی بسپارید که تجربه کافی در کاشی کاری استخر داشته باشد در غیر اینصورت توقع اجرای کار ایده الی را نداشته باشید.

گروه چیدمان سازه آماده است ساخت استخر سونا و جکوزی شما را از مرحله طراحی خاکبرداری ، آرماتوربندی و قالب بندی و همچنین اجرای لوله کشی و نصب تجهیزات گرمایش و تصفیه آب استخر و جکوزی ، اجرای آب بندی استخر و جکوزی و نصب سرامیک استخر سونا و جکوزی شما را به نحو احسن به انجام برساند.

تماس با ما


کلیه خدمات مشاوره، طراحی و پیمانکاری ساخت انواع ساختمان و ویلا، استخر و سونا و جکوزی، نصب و راه اندازی گرمایش و تصفیه آب استخر و جکوزی و محوطه سازی ویلا، ساخت آبنما و آبشاری صخره ای و طبیعی انجام می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.


آدرس دفتر مهندسی و معماری: استان البرز، کرج، ورودی کردان، روبروی اردوگاه شهید بهشتی، دفتر چیدمان سازه هنر

آدرس فروشگاه تاسیسات: استان تهران، جاده ملارد، 400 متر به سمت شهریار، فروشگاه تاسیسات و تجهیزات استخر چیدمان سازه هنر