تماس با ما
هدر سایت چیدمان سازه

پیمانکاری ساختمان در کرج :

نحوه انجام پیمانکاری ساختمان 09195809048


برآورد هزینه، مشاوره ، طراحی وانجام کلیه مراحل پیمانکاری ساختمان و ساخت ویلای مدرن ، کلاسیک ، ساخت استخر ، سونا و جکوزی (از صفر تا صد) در استان تهران، البرز،کرج و منطقه کردان توسط گروه چیدمان سازه هنر انجام میشود همچنین کلیه خدمات بازسازی ساختمان ، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل ، دفتر کار ، مطب و مراکز فروش تجاری را میتوانید بعهده ما بگذارید شرکت فنی و مهندسی چیدمان سازه هنر با چندین کارگاه فعال در زمینه تولید ویلای پیش ساخته و کانکس ضد زلزه و ضد سرقت و تولیدی تجهیزات موتورخانه استخر واقع در استان البرز آماده عقد قرارداد فروش و ارسال کالا به کلیه استانهای کشور می باشد برای اطلاع از هزینه های ساخت و دریافت مشاوره خرید و هماهنگی برای بازدید از پروژه توسط کارشناسان چیدمان سازه هنر با ما تماس بگیرید.


پیمانکار ساختمان

پیمانکاری ساختمان ، ساخت ویلا و استخر ، سونا و جکوزی نیازمند تخصص ، تجربه و توجه به اصول و فنون فنی و مهندسی از نظر محاسباتی و طراحی معماری میباشد.


بازدید و مشاوره کاملا رایگان است

پیمانکار ساختمان چه کسی است و چه تعهداتی دارد؟

پیمانکار ساختمان میتواند یک فرد دارای صلاحیت پیمانکاری یا یک شرکت در حوزه عمرانی شامل پیمانکاری ساختمان سازی ، پیمانکاری راه سازی، سد سازی ، ویلا سازی و تاسیسات مکانیکی و برقی و صنعت باشد در یک تعریف ساده و مختصر میتوان تمامی فعالیت های ساخت و ساز را در حوزه وظایف پیمانکار تعریف نمود در فعالیت پیمانکاری یک شرکت یا شخص با عوامل فنی و اجرایی خود فرایند تهیه مصالح ، حمل مصالح تا پروژه و اجرای مراحل ساخت و ساز پروژه پیمانکاری ساختمان یا موضوع قرارداد را طبق نقشه های اجرایی تکمیل و تحویل کارفرما نماید . در قراردادهای پیمانکاری ساختمان اهمیت دارد، حس مسئولیت‌پذیری و تعهد به تمام مفاد قرارداد است. در قرارداد پیمانکاری، کارفرما تمام آنچه در نظر دارد را به پیمانکار می‌سپارد و از او انتظار دارد با مدیریت بودجه مالی و برنامه‌ریزی دقیق برای انجام تمام کارها بتواند پروژه را در مدت زمان مشخص شده به پایان برساند.

پیمانکار ساختمان

شرکت‌های پیمانکار در حوزه ساختمان سازی دارای تیم متخصص و با تجربه متشکل از مهندسان معماری و عمران و تاسیسات ساختمان میباشند که بخش های مختلف کار را نظارت می‌کنند و برای بالاپیشرفت . یک پیمانکاردر صورتی می‌تواند پروژه را با حداکثر بهره‌وری ارائه دهد که هر یک از بخش‌‌های کار را به یک گروه بسپارد. به طور مثال تامین مصالح اولیه توسط یک گروه انجام می‌شود و وظیفه تامین ماشین آلات ساختمانی و تجهیزات برای اجرای پروژه نیز بر عهده گروه دیگر است. در این صورت است که یک پروژه پیمانکاری ساختمان با کیفیت بالا به پایان می‌رسد.

تمام گروه‌هایی که در یک شرکت پیمانکاری با یکدیگر همکاری می‌کنند، به وظایف خود پایبند هستند. همچنین از شرایط قرارداد و تعهداتی که بین دو طرف قرارداد وجود دارد آگاه می‌باشند.

نکته مهم درباره پیمانکاری ساختمان این است که در این خصوص، مسائل حقوقی نیز وجود دارد که در این مطلب قصد نداریم به آن‌ها بپردازیم.

ساخت انواع ویلا از صفر تا صد با شرکت (چیدمان سازه هنر)

تمامی مراحل ساخت ویلا از صفر تا صد در استان البرز منطقه کردان، کوهسار، برغان، فشند ، هشتگرد، تهراندشت، سرخاب ، مهرشهر ، شهر فردیس ، زیبادشت ، خوشنام ، شهر جدید اندیشه ، شهریار ، باغستان ، شهرک خانه سازی پرندک و شهر جدید پرند .... انجام میشود برای دریافت مشاوره ، طراحی و نحوه ساخت ویلا و همچنین اطلاع از هزینه های ساخت انواع ویلا میتوانید با کارشناسان شرکت چیدمان سازه هنر تماس بگیرید.

پیمانکار ساختمان

وظایف پیمانکار ساختمان چیست؟

• پیمانکار ساختمان یک شخصیت حقیقی یا حقوقی است که دارای تخصص کافی در زمینه صفر تا صد ساخت ساختمان‌، ساخت ویلا ، اجرای محوطه سازی، ساخت استخر سونا و جکوزی، اجرای تاسیسات ساختمان ، نقشه‌کشی ساختمان و معماری، شناخت مصالح ساختمانی و اجرای مقاوم‌سازی ساختمان‌ دارد.

• پیمانکار ساختمان یک شخصیت حقیقی یا حقوقی است که دارای تخصص کافی در زمینه صفر تا صد ساخت ساختمان‌، ساخت ویلا ، اجرای محوطه سازی، ساخت استخر سونا و جکوزی، اجرای تاسیسات ساختمان ، نقشه‌کشی ساختمان و معماری، شناخت مصالح ساختمانی و اجرای مقاوم‌سازی ساختمان‌ دارد.

• پیمانکار ساختمان باید دارای اکیپ ماهر در زمینه های مختلف ساختمان سازی و ساخت ویلا از صفر تا صد باشد.

• پیمانکار ساختمان فردی مدیر، کارآمد، با تجربه، منظبط، خوش اخلاق و دارای حسن سابقه کاری باشد.

• پیمانکار ساختمان موظف طبق مفاد قرارداد اجرای ساختمان را طبق نقشه دستورات کارفرما یا نماینده کارفرما و منطبق با اصول و مقررات فني ساختمان سازی به انجام برساند.

• پیمانکار ساختمان موظف است برای امر ساختمانی از مصالح استاندارد و با کیفیت استفاده نماید.

• پیمانکار ساختمان تسلط کافی بر انواع قرارداد پیمانکاری دارد و برای هر پروژه قرارداد مناسب با آن تهیه و به کارفرما پیشنهاد می‌دهد.

• پیمانکار ساختمان باید تجربه کافی در زمینه بازسازی و تعمیرات ساختمان داشته باشد.

انواع قرارداد پیمانکاری ساختمان :

نحوه انجام پیمانکاری ساختمان و ویلا به چند طریق قابل اجراست:

1- قرارداد ساخت ساختمان بصورت مدیریت پیمان

2- پیمانکاری ساختمان و ویلا بصورت قرارداد با قیمت مقطوع

3- ساخت ساختمان بصورت پیمانکاری مقاطعه کاری

۴- مشارکت در ساخت ساختمان مسکونی میباشد که قیمت اجرای مراحل کار نیازمند بررسی نقشه های ساخت میباشد و همچنین در اجرای کار بصورت مدیریت پیمان شامل 12 الی 18 درصد از هزینه های کل ساخت ساختمان مسکونی ، ویلایی میباشد همچنین نحوه مشارکت در ساخت پس از بررسی وضعیت زمین از ۴۰ درصد تا ۶۰ درصد ملک ساخته شده بین مالک زمین و پیمانکار تقسیم میشود هزینه های تمام شده در ساخت ساختمان شامل هزینه بیمه و مالیات نیز بایستی محاسبه شود و حدودا ۹درصد میباشد.

پیمانکار ساختمان

اجرای کلیه مراحل ساختمان شامل گود برداری ساختمان (اجرای سازه نگهبان در صورت همجواری با ساختمان های فرسوده) اجرای آرماتوربندی و قالب بندی فونداسیون ستون و سقف ساختمان ، بتن ریزی با عیار ۳۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب ، اجرای کرسی چینی و بلوکاژ کف ساختمان، اجرای جوشکاری وال پست و دیوارچینی با بلوک لیکا و یا سفال، اجرای لوله کشی آبگرم و سرد و برقکشی ساختمان ، اجرای گچ و خاک و یا کناف دیوار و سقف ها، نصب چهارچوب درب و فرم پنجره ها، اجرای سیمانکاری و ایزولاسیون حمام و دستشویی ، اجرای رابیتس کاری و نماسازی ساختمان، اجرای کاشی و سرامیک حمام و دستشویی و آشپزخانه و کف ساختمان ، نصب درب ضد سرقت ورودی ساختمان و پنجره و شیشه های دو جداره ، کمد دیواری ، روشویی ها، نصب کلید و پریز و روشنایی و شیرآلات حمام و دستشویی، اجرای دکوراسیون داخلی شامل کاغذ دیواری، پارکت، کفپوش ، لمسه و آئینه کاری ، نصب پرده و مبلمان، طراحی، ساخت و نصب کابینت های ساختمان، بصورت کلی و مرحله شامل ساخت آپارتمان میباشد.


ساخت آپارتمان یا ویلا سازی با مصالح یا بدون مصالح ؟

در روش ساخت آپارتمان و یا ویلاسازی با قیمت مقطوع به دو صورت به پیمانکاری بصورت متر مربع و یا چکی کلی واگذار میشود 1- پیمانکاری ساختمان سازی با مصالح 2- پیمانکاری ساخت آپارتمان بدون مصالح (دستمزدی) ، در ساخت ساختمان با مصالح پس از بازدید از محل و توافق اولیه کارفرما و پیمانکار قرارداد ساخت ساختمان یا ویلا طبق جزئیات پلان معماری و نقشه سازه ای، جزئیات مصالح سنگ و سرامیک ، شیرآلات ، نوع پنجره ها و درب های ساختمان و نما سازی ساختمان آماده میشود پس از عقد قرارداد ساخت ساختمان، پیمانکار برنامه ساخت خود را طبق cpm زمانبندی برنامه ریزی و شروع ساخت بنا آماده و تحویل کارفرما میدهد پیمانکار ساختمان موظف است ساخت بنا و خرید مصالح و تجهزات ساختمان و ویلا را مطابق جزئیات نقشه و قرارداد خرید و اجرا نماید و ساختمان را با مصالح استاندارد بصورت مقاوم با تضمین کیفیت تحویل کارفرما نماید در قرارداد ساختمان کلیه وظایف کارفرما و پیمانکار مشخص میگردد و حدود خدمات پیمانکار منوط به نوع قرارداد ساختمان بین پیمانکار و کارفرما مشخص میشود و در قبال خدمات بیشتر مبلغ قرارداد ساخت ساختمان و بنای ویلا در مدیریت پیمان مشخص میشود در صورتی که کارفرما قصد نصب کابینت، دکوراسیون داخلی و خرید تجهیزات و تاسیسات موتورخانه و تجهیزات برودتی شامل تهیه و نصب چیلر و فن کویل ساختمان و اجرای هوشمند سازی برق ساختمان را داشته باشد در قرارداد دیگر جزئیات آن را با مشخصات آماده و توافق میکنند تجربه پیمانکار ساختمان سازی تاثیر مستقیم بر کیفیت ساخت بنا دارد بدلیل اینکه پیمانکار ساختمان شناخت بیشتری نسبت به کیفیت انواع مصالح دارد بهتر میتواند مصالح ساختمان و ویلا را با کیفیت و قیمت مطلوبتر خرید و اجرا نماید و اینکار به نفع کارفرما نیز تمام میشود.


پیمانکار ساختمان

درصورت ساخت استخر توسط عوامل غیر فنی و عدم اجرای صحیح سازه ای و آب بندی استخر و درز آب استخر میتواند صدمات جبران ناپذیری را برای مجتمع و حتی ساختمان های اطراف به وجود بیاورد مشاهده شده که در اثر نشت آب از استخر 150.000 لیتری باعث نشست خاک پی ساختمانهایی که در فاصله 30 متری از استخر قرار گرفته بودند شده است و باعث ترک در دیواره ها و سقف این ساختمان ها گردیده است .


توضیحاتی درباره ساخت ویلا:

ساخت ویلا به چند روش زیر طراحی و اجرا میشود:

 • ساخت ویلا با اسکلت بتنی
 • ساخت ویلا با سازه فلزی
 • ساخت ویلا با سازه Lsf )ورق و پروفیل فولادی با روکش گالوانیزه)
 • ساخت ویلا با دیوارهای 3D پنل با روکش فلزی و آماده نصب
 • ساخت ویلا با ساندویچ پانل مغزی یونولیت و سطح مشبک با میلگرد و استفاده از سیمان پاشی(شاتکریت)
 • ساخت ویلا بصورت پیش ساخته با سازه بتنی، فلزی و کانکس

اما صرف نظر از نوع سازه ویلا ، مهمترین بخش توجه به استاندارد ساخت ویلا از نظر محاسبات سازه ای، نقشه های معماری، ابعاد بنا و کیفیت مصالح مصرفی و کیفیت اجرا(تجربه پیمانکار و عوامل اجرایی) است.

پیمانکار ساختمان

هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان:

ساختمان سازی و هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان طبق چند مولفه تعیین می‌شود :

 • قیمت هر متر مربع زمین
 • متراژ زیربنا
 • نوع کاربری (مسکونی-تجاری-اداری)
 • نوع نقشه معماری و سازه ای
 • هزینه اجرا (شامل دستمزد پیمانکار و عوامل اجرایی )
 • نوع ساخت و متریال ساخت

حالا باید تمامی موارد بالا را کنار هم قرار دهیم تا بتوان هزینه تمام شده ساخت هر متر مربع ساختمان را برآورد نمود.

مقررات فني و ساختماني:

طراحی فونداسیون و اسکلت ساختمان :

طراحي سازه ساختمان براساس نوع سيستم سازه ای متناسب با نوع تیپ خاک بر اساس آزمایشات مكانيك خاك، تعداد طبقات، نوع کاربری ساختمان، شدت زلزله در منطقه، بار برف ، باد، زلزله و عوامل دیگری محاسبه و طراحی میشود در طراحی ساختمان تمامی مقررات ۲۳ گانه ملی ساختمان و همچنین آئین نامه ۲۸۰۰ زلزله بعلاوه محاسبات سازه های بتنی و فلز توسط مهندس محاسب (عمران) طراحی و توسط مهندس مجری ساختمان اجرا میشود .


پیمانکار بخش های مختلف ساختمان و ویلا :

در ساختمان سازی و قرارداد پیمانکار میتوان کار را بصورت کلی به یک پیمانکار واگذار کرد و پیمانکار بخش های مختلف ساختمان را از مرحله سفت کاری و نازک کاری به پیمانکاران جزء واگذار می‌کند و عوامل پیمانکار در زمینه نظارت در کار اجرای ساختمان نظارت می‌کنند.

پیمانکاری بخش های مختلف ساختمان بصورت زیر میباشد:

 • پیمانکار تخریب ساختمان
 • پیمانکار تخریب ساختمان
 • پیمانکار خاکبرداری ساختمان
 • پیمانکار آرماتوربندی و قالب بندی ساختمان
 • پیمانکار بتن ریزی ساختمان
 • پیمانکار جوشکاری و اسکلت فلزی ساختمان
 • پیمانکار حفر چاه ساختمان
 • پیمانکار سفت کاری ( دیوار چینی) ساختمان
 • پیمانکار تاسیسات مکانیکی ساختمان در زمینه لوله کشی (آب، فاضلاب، گاز، موتورخانه )
 • پیمانکار تاسیسات برق کشی ساختمان
 • پیمانکار شیب بندی و کفسازی ساختمان
 • پیمانکار عایق ‌کاری(قیرگونی-ایزوگام)
 • پیمانکار کاشی ‌و سرامیک
 • پیمانکار سقف کاذب
 • پیمانکار نقاشی ساختمان
 • پیمانکار اجرای داربست
 • پیمانکار اجرای آسانسور

آزمایش خاک:

آزمایش خاک جزو اولین آزمایشات مورد نیاز قبل از شروع به کار ساخت و ساز ساختمان است آزمایش خاک برای تعیین تیپ خاک ، مقاومت خاک و نفوذ پذیری و.... انجام میشود . ازمایش خاک به دو صورت کارگاهی و آزمایشگاهی توسط آزمایشگاه مکانیک خاک(ژئو تکنیک) میشود.

 • تعیین میزان رطوبت خاک
 • تست تراکم استاندارد
 • حد روانی
 • حد خمیری
 • تشخیص منحنی دانه بندی
 • مشخص کردن چگالی
 • آزمایش تحکیم
 • آزمایش مقاومت و نشست
 • تعیین نسبت باربری

آزمایش بتن:

آزمایش بتن توسط ازمایشگاه بتن انجام می شود آزمایش بتن به دو دسته مخرب و غیر مخرب دسته بندی می گردند آزمایش بتن برای به دست آوردن موارد زیر انجام می شود:

 • تعیین نرمی سیمان
 • تعیین زمان گیرش سیمان
 • تعیین جرم حجمی سیمان
 • تعیین مقاومت فشاری سیمان
 • تعیین مقاومت کششی سیمان
 • تعیین مقدار حباب هوا(اندازه گیری حجمی)
 • کارایی بتن (اسلامپ)

شرایط پیمانکاری ساختمان:

شرایط تشخیص صلاحیت پیمانکاری ساختمان برای اشخاص حقیقی به شرح زیر می باشد:

 • داشتن تحصیلات کاردانی، کارشناسی و بالاتر مرتبط با رشته ساختمان سازی
 • داشتن تجربه کافی در زمینه ساختمان سازی
 • عدم سوء سابقه کیفری
 • عدم سابقه محرومیت از کارهای پیمانکاری
 • داشتن تابعیت ایران
 • داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت (برای آقایان)
 • عضویت در سازمان نظام کاردانی یا نظام مهندسی ساختمان
 • شرکت در آزمون و به دست آوردن نمره قبولی در آزمون مجریان ساختمان ، معماران تجربی

برای پیمانکاران حقوقی و شرکت های پیمانکاری ساختمان شرایط دریافت رتبه و تشخیص صلاحیت به شرح زیر است:

 • عدم سابقه هر گونه محرومیت از کارهای پیمانکاری
 • دارای دو عضو شرکت در رشته عمران ، معماری ، مکانیک ، برق با سه سال سابقه بیمه تامین اجتماعی از طریق شرکت های داخلی رتبه مهندسی
 • ثبت شرکت در سازمان ثبت شرکت ها
 • عدم عضویت و یا دارا بودن سهام هر یک از شرکا یا مدیران شرکت در هیات مدیره مهندسین مشاور عضو سازمان نظام مهندسی

برای پیمانکاران حقوقی و شرکت های پیمانکاری ساختمان شرایط دریافت رتبه و تشخیص صلاحیت به شرح زیر است:

عقد قرارداد پیمانکاری ساختمان

شروع پروژه و اجرای مراحل کار

اتمام پروژه و تحویل کار به کارفرما


در مراحل فوق جزئیات زیادی وجود دارد که لازم است در قرارداد پیمانکاری ساختمان نوشته شود که بصورت کلی توضیحاتی داده میشود :

• مشخصات کارفرما و پیمانکار بصورت دقیق شناسنامه ای نوشته شود.

• آدرس دقیق طرفین و پروژه مورد توافق

• شماره مجوزهای دریافت شده با ذکر تاریخ آن

• موضوع قرارداد شامل متراژ بنا، هزینه های ساخت و پیمانکار، وظایف طرفین، نحوه پرداخت، شرایط فسخ قرارداد، مصالح مورد توافق با ریز جزئیات در صورت لزوم، مدت زمان قرارداد، مسئولیت بیمه ساختمان و کارگران ساختمان، تضمین تعهدات طرفین( کارفرما و پیمانکار)،


گروه پیمانکاری چیدمان سازه هنر مجری ساخت صفر تا صد ساختمان، ویلاسازی ، استخر سونا و جکوزی ، بازسازی ساختمان و تاسیسات موتورخانه مرکزی در استان تهران و البرز میباشد در صورت نیاز به مشاوره ، طراحی و مجری ساخت میتوانید با ما تماس بگیرید.

تماس با ما


کلیه خدمات مشاوره، طراحی و پیمانکاری ساخت انواع ساختمان و ویلا، استخر و سونا و جکوزی، نصب و راه اندازی گرمایش و تصفیه آب استخر و جکوزی و محوطه سازی ویلا، ساخت آبنما و آبشاری صخره ای و طبیعی انجام می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.


آدرس دفتر مهندسی و معماری: استان البرز، کرج، ورودی کردان، روبروی اردوگاه شهید بهشتی، دفتر چیدمان سازه هنر

آدرس فروشگاه تاسیسات: استان تهران، جاده ملارد، 400 متر به سمت شهریار، فروشگاه تاسیسات و تجهیزات استخر چیدمان سازه هنر