تماس با ما
هدر سایت چیدمان سازه

سقف کاذب

انواع سقف کاذب – اجرای سقف کاذب

هزینه طراحی و اجرای سقف کناف ، سقف تایلpvc - سقف آسمان مجازی- سقف رابیتس کاری ، سقف آکوستیک و سقف گریلیوم در سال ۱۴۰۱ چقدر تمام می‌شود.

شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی ساختمان و ویلا سازی چیدمان سازه هنر در زمینه اجرای انواع سقف کاذب کناف ، سقف رابیتس و تایل گچی با روکش pvc و سقف چوبی در استان تهران و البرز فعالیت دارد در صورت نیاز به مشاوره و اطلاع از قیمت اجرای انواع سقف کاذب در شمال تهران و غرب تهران ،کرج، مهرشهر، تهراندشت، سرخاب ، کردان، عظیمیه، جهانشهر، اندیشه، فردیس میتوانید با ما تماس بگیرید.

طراحی و اجرای سقف کاذب

بازدید و مشاوره رایگان

بازسازی و نوسازی ساختمان (صفر تا صد)

دارای تیم اجرای بازسازی و دکوراسیون داخلی متخصص

سقف کاذب:

سقف کاذب یک نوع سقف پوششی است که در زیر سقف اصلی اجرا میشود و تمام بارهای آن بعهده سقف اصلی و دیوارهاست از دلایل اجرای سقف کاذب میتوان به چند دلیل اشاره نمود سقف کاذب برای پوشش تاسیسات ساختمان می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد یا برای ایجاد طرح های زیبا در سقف میتوان از سقف های کاذب کناف یا رابیتس کاری استفاده نمود همچنین سقف کاذب بعنوان یک نوع عایق حرارتی نیز عمل میکند با اجرای رنگ آمیزی و نورپردازی میتوانید منزل خود را زیبا کنید.

طراحی و اجرای سقف کاذب

سقف کاذب و دکوراسیون داخلی:

سقف کاذب دارای تنوع و طرح های زیادی است اما انتخاب سقف کاذب با توجه به سلیقه مشتری و طراحی دکوراسیون داخلی اجرا میشود از جمله سقف های پر طرفدار در دکوراسیون داخلی سقف کناف ، سقف تلفیقی از چوب (لمبه کوبی) و کناف یا سقف رابیتس و گچ کاری است.

طراحی و اجرای سقف کاذب
در چه فضاهایی از خانه میتوان از سقف کاذب استفاده کرد؟

•سقف کاذب در پذیرایی که در طرح های مختلفي اجرا میشود مثل سقف کناف با نورپردازی طرح دار یا ساده و تلفیقی از چوب که میتوان در بازسازی خانه مورد استفاده قرار بگیرد دارای تنوع زیادی است و در پذیرایی که دارای مساحت بیشتری نسبت به جاهای دیگر خانه است با اجرا نمود.

طراحی و اجرای سقف کاذب

سقف کاذب در اتاق خواب با توجه به سلیقه مشتری و طراحی دکوراسیون داخلی قابل اجراست.

•اجرای سقف کاذب در سرویس بهداشتی حمام و دستشویی نیز بسیار پرکاربرد است که بجز زیبایی می‌تواند پوشش مناسبی برای لوله های فاضلاب باشد بهترین گزینه برای اجرای سقف کاذب حمام و دستشویی به دلیل وجود رطوبت استفاده از سقف های pvc است که قابلیت ضد آب دارند برای زیبایی و نورپردازی سقف میتوانید از سقف pvc با طرح cnc استفاده کنید که روی ورق cnc را میتوانید با ورق های پلی کربنات پوشش داده و روی سقف کاذب را نورپردازی کنید .

طراحی و اجرای سقف کاذب

• سقف کاذب برای آشپزخانه : سقف کاذبpvc با طرحcnc یا سقف کناف برای سقف آشپزخانه بسیار پرکاربرد و مناسب است.

• سقف کاذب برای ساختمان اداری و تجاری از جمله موارد پر کاربرد سقف کاذب میتوان به مراکز اداری تجاری اشاره نمود.

طراحی و اجرای سقف کاذب
مزایا و معایب سقف کاذب ؟

سقف های کاذب با توجه به ساختار آنها دارای مزایا و معایبی هستند بنابراین بهتر است قبل از انتخاب سقف کاذب نقاط قوت و اشکالات هر کدام از انواع سقف کاذب را بشناسید تا بتوانید بهتر تصمیم گیری نمائید.

طراحی و اجرای سقف کاذب

مزایای سقف کاذب بصورت زیر میباشد:

۱-اجرای سقف های کاذب باعث ایجاد عایق در برابر صدا و حرارت در ساختمان می‌شود.

۲-پوشش دهی لوله های تاسیسات و برقکشی از دیگر مزایای اجرای سقف کاذب در ساختمان است به طوری که کل لوله ها در سقف را میتوان با اجرای سقف کاذب پنهان کرد.

۳-اجرای نورپردازی آسان در سقف کاذب نسبت به سقف اصلی ساختمان که باعث میشود داخل خانه شما بسیار زیباتر به نظر بیاید.

۴-جابجایی آسان و با هزینه کمتر بازسازی سقف کاذب نسبت به سقف اصلی ساختمان.

۵-تنوع زیاد سقف کاذب باعث میشود که در انتخاب و اجرای دکوراسیون داخلی منزل راحت‌تر به نتیجه مورد نظر خود برسید.

طراحی و اجرای سقف کاذب

معایب سقف کاذب به صورت زیر است ؟

۱-مقاومت سقف کاذب در برابر حوادث طبیعی بسیار پایین‌تر از سقف اصلی ساختمان است.

۲-اجرای سقف کاذب باعث پایین آمدن ارتفاع سقف اصلی خانه میشود که در مواقعی که ارتفاع ساختمان کم باشد یک امتیاز منفی محسوب میشود.

۳-نیاز به بازدید، مراقبت از سقف کاذب بیشتر از سقف اصلی است.

۴- برای اجرای سقف کاذب و تعمیرات سقف کاذب به دلیل احتمال شکستگی پنل های سقف در حین نصب به افراد متخصص ضروری به نظر میرسد.

طراحی و اجرای سقف کاذب

حال پس از شناخت مزایا و معایب سقف کاذب می‌خواهیم انواع سقف کاذب رایج در بازار را معرفی کنیم:

 • سقف کاذب رابیتس
 • سقف کاذب کناف
 • سقف کاذب چوبی
 • سقف کاذب آکوستیک
 • سقف کاذب پی وی سی
 • سقف کاذب ترکیبی
 • سقف کاذب گریلیوم
طراحی و اجرای سقف کاذب

درباره سقف کاذب رابیتس ؟

سقف رابیتس یکی از پرکاربردترین و قدیمی ترین سقف های کاذب در چند سال اخیر است سقف رابیتس به دلیل استفاده از میلگرد و برگه های رابیتس و اندود گچ آماده بصورت یک سازه سقف کاذب مقاوم و در دسترس است اگر در محل و شهر شما اکیپ حرفه ای کناف کار در دسترس نیست میتوانید با اجرای جوشکاری و نصب رابیتس و گچکاری سقف کاذب را به راحتی اجرا کنید در صورتی که دسترسی به کناف کار دارید بهتر است از سقف کاذب کناف به جای سقف رابیتس استفاده کنید زیرا قیمت سقف رابیتس به دلیل استفاده از آهن جوشکاری و گچکاری بسیار پر هزینه تر از کناف است در صورت نیاز به اطلاع از قیمت اجرای رابتس کاری میتوانید با ما تماس بگیرید.

طراحی و اجرای سقف کاذب

درباره سقف کاذب کناف ؟

امروزه سقف های کاذب کناف بسیار مورد استفاده قرار میگیرد سقف های کناف به دلیل سبکی و سرعت در اجرا و همچنین ایجاد طرح های دکوراتیو، جایگاه ویژه ای در میان سقف های کاذب دیگر بدست آورده است سقف های کناف در دونوع سقف کاذب ثابت و سقف کاذب متحرک اجرا میشود.

سقف های کاذب ثابت با پنل های کلی یا سیمانی در ابعاد ورق کناف ۲۴۰×۱۲۰ سانتی متر و در ضخامت ۶، ۵/۹ ،۵/۱۲، ۱۵ و ۱۸ میلی متر تولید میشود که پنل های ۶ و ۵/۹ برای قسمت های دکوراتیو و ۵/۱۲ و ۱۵ برای دیوارها و سقف و ۱۸ برای سازه های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در سقف های کاذب متحرک پنل ها در ابعاد ۴۰×۴۰ تا ۶۰×۶۰ سانتیمتر تولید میشوند و پانل ها بر روی نبشی هایی گالوانیزه که با پیمانکار و سیم بر روی سقف محار شده اند نصب میشود پانل های متحرک معمولا برای سقف پارکینگ ، سالن های کنفرانس ، و فضاهایی که نیاز به دسترسی سریع به تاسیسات دارد نصب میشوند برای اطلاع از قیمت اجرای سقف کاذب کناف میتوانید با ما تماس بگیرید.

طراحی و اجرای سقف کاذب

درباره سقف کاذب چوبی(لمبه کوبی):

سقف کاذب چوبی جزو زیباترین و البته گرانترین نوع سقف کاذب است برای زیبایی و ایجاد فضای گرم و دلنشین نمی‌توان فقط به سقف کاذب کناف و یا رابیتس بسنده کرد میتوان با استفاده از چوب و سقف کاذب چوبی فضایی دلنشین و مثبت در دل دکوراسیون داخلی منزل و سقف خانه ایجاد کرد اجرای سقف کاذب چوب به این صورت است که شاسی کشی در سقف با آهن کشی و پروفیل آهنی در سقف ایجاد می‌شود چوب هایی به صورت یکدست با استفاده از پیچ بر روی پروفیل آهن نصب میشود و سپس چوب ها بصورت دقیق و با دستگاه میخ کوب بر روی شاسی چوبی نصب میشود بهترین فضاها برای اجرای سقف چوبی اتاق های خواب ، قسمت هایی از سقف پذیرایی مثل قسمت هایی که میز نهارخوری یا مبل های خانه قرار گرفته و فضاهایی که در طرح داخلی در نظر گرفته اید با رنگ سفید یا طرح طبیعی چوب اجرا میگردد فقط توجه کنید که رنگ چوب با طراحی دکوراسیون داخلی منزل همخوانی داشته باشد.

طراحی و اجرای سقف کاذب

سقف کاذب آکوستیک چیست؟

سقف کاذب آکوستیک مثل سقف های کاذب کناف متحرک بصورت تایل های با اندازه های ۴۰×۴۰ سانتیمتر تولید میشوند و بر روی شاسی های آلومینیوم یا گالوانیزه قرار می‌گیرند از جمله مزایای سقف های کاذب آکوستیک عایق بودن در برابر سر و صدا است که در سقف های دیگر وجود ندارد همچنین به دلیل راحتی در تعمیر و جابجایی راحت برای پوشش سقف هایی که در آنها تاسیسات برق و مکانیکی اجرا شده می‌تواند گزینه مناسبی باشد سقف های آکوستیک مناسب فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ، سینما ها و آمفی تئاتر است در صورت نیاز به اطلاع از قیمت اجرای سقف کاذب آکوستیک میتوانید با ما تماس بگیرید.

طراحی و اجرای سقف کاذب

سقف کاذب pvc

سقف های کاذب pvc نیز مثل سقف های کاذب کناف متحرک و سقف کاذب آکوستیک با پانل های ابعاد کوچک ۴۰×۴۰ یا ۵۰×۵۰ تولید میشوند اما فرق این نوع سقف با نمونه هایی که مقایسه شد در مزیت ضد آب بودن سقف پی وی سی است بطوری که سقف های کاذب پی وی سی در برابر آب و رطوبت دچار هیچگونه مشکلی نخواهند شد به همین دلیل استفاده از سقف های pvc برای فضاهای طوبتی مثل سقف سرویس حمام و دستشویی ، سقف استخرهای عمومی و خانگی مورد تاکید است امروزه سقف های pvc به دلیل تنوع بالا و استفاده از طرح های cnc برای فضاهای دیگر مثل آشپزخانه و حتی قسمت هایی از پذیرایی هم می‌توان استفاده نمود و بسیار زیبا و سقف روز محسوب میشود.

طراحی و اجرای سقف کاذب

سقف کاذب ترکیبی چیست؟

سقف کاذب ترکیبی، محصول ترکیب دو یا چند نوع سقف کاذب است. فلسفه این کار، رسیدن به یک طرح هندسی واحد است. در سقف ترکیبی دقت روی بخش زیرسازی نباید فراموش بشه. به بیان دیگه باید زیرسازی متناسب با طرح ترکیبی خودتون رو پیدا کنین، تا در طول زمان مشکلی برای اتصالات سقف شما بوجود نیاد.

طراحی و اجرای سقف کاذب

سقف گریلیوم چیست؟

سقف گریلیوم نوعی سقف کاذب است که بصورت مشبک تولید و اجرا میشود که در رده سقف های دکوراتیو قرار میگیرد جنس سقف گریلیوم از ورقه های آلیاژ آلومینیوم و آهن است که جزو سقف های متحرک محسوب میشود که مناسب ساختمان های تجاری، اداری، رستوران ها، بیمارستان ها ، مترو و نمایشگاه ها میباشد.

مزایای سقف گریلیوم

 • مقاومت در برابر رطوبت ، زنگ زدگی و خوددگی و مناسب فضاهای مرطوب
 • نصب سریع و راحت
 • قابل شستشو
 • مقاومت در برابر حرارت و آتش سوزی
 • امکان نصب هواکش و لامپ
 • وزن سبک
 • نوع رنگی بالا
 • دلیل فضای باز قابلیت استفاده از تمام حجم پشت سقف وجود دارد
 • قابل تعمیر و تعویض
 • ابلیت اجرای نورپردازی مدولار
 • ابلیت پوشاندن تاسیسات برق و مکانیکال سقف
 • قابلیت رنگ آمیزی
 • عدم نشست گرد و خاک بر روی آن
 • عدم نیاز به درز انقطاع
 • ضد خش

معایب سقف گریلیوم

 • نیاز به آهن کشی و جوشکاری دارد.
 • ابعاد ورق سقف تنها در طول ۳۰/۲ تولید میشود.
 • رای اطلاع از قیمت اجرای سقف گریلیوم تماس بگیرید.

چیدمان سازه هنر مجری ساخت ساختمان ، بازسازی و دکوراسیون داخلی ( صفر تا صد) در تهران و کرج میباشد همچنین کلیه کارهای داخلی ساختمان ، ویلایی شامل طراحی و اجرای انواع سقف کاذب با اکیپ مجرب انجام میشود برای اطلاع از قیمت انواع سقف کاذب میتوانید با ما تماس بگیرید.

تماس با ما


کلیه خدمات مشاوره، طراحی و پیمانکاری ساخت انواع ساختمان و ویلا، استخر و سونا و جکوزی، نصب و راه اندازی گرمایش و تصفیه آب استخر و جکوزی و محوطه سازی ویلا، ساخت آبنما و آبشاری صخره ای و طبیعی انجام می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.


کلیه خدمات مشاوره، طراحی و پیمانکاری ساخت انواع ساختمان و ویلا، استخر و سونا و جکوزی، نصب و راه اندازی گرمایش و تصفیه آب استخر و جکوزی و محوطه سازی ویلا، ساخت آبنما و آبشاری صخره ای و طبیعی انجام می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.


آدرس دفتر مهندسی و معماری: استان البرز، کرج، ورودی کردان، روبروی اردوگاه شهید بهشتی، دفتر چیدمان سازه هنر

آدرس فروشگاه تاسیسات: استان تهران، جاده ملارد، 400 متر به سمت شهریار، فروشگاه تاسیسات و تجهیزات استخر چیدمان سازه هنر