تماس با ما
هدر سایت چیدمان سازه

فروش منبع انبساط

گروه فنی و مهندسی چیدمان سازه تولید کننده انواع منبع انبساط ، ، فیلتر شنی گالوانیزه ، دیگ آب گرم فولادی ، منبع منبع کویل دار و انواع مبدل حرارتی مسی و استیل ، رینگ جکوزی استاندارد میباشد مشتریان عزیز در صورت نیاز به مشاوره خرید تجهیزات و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.


فروش انواع منبع انبساط

دلایل استفاده از منبع انبساط چیست؟

از جمله وظایف منبع انبساط باز پاسخگویی به انبساط و انقباض آب داخل سیستم در اثر بالا رفتن درجه حرارت آب و ازدیاد حجم آب در اثر انبساط آب سیستم میباشد.از دیگر وظایف منبع انبساط تغذیه و تامین کسری آب سیستم است مخزن انبساط ازدیاد حجم آب داخل سیستم را در خود جای داده و از بالا رفتن بیش از حد فشار سیستم و ایجاد خطرات مالی و احتمالا جانی جلوگیری میکند منبع انبساط باید در محل نصب ،به کمک پایه ،آویز و بست های مناسب ، به اجزای ساختمان مهار میشود و در وضعیت پایدار مستقر گردد .

فروش انواع منبع انبساط

انواع منابع انبساط در دو نوع وجود دارد: منبع انبساط باز – منبع انبساط بسته

مخزن انبساط باز: مخزنی است که با هوای اتمسفر مرتبط بوده ، فشار داخل آن همیشه برابر فشار جو محل است مخازن انبساط باز معمولا از جنس ورق گالوانیزه به صورت مکعب با گنجایش 100 تا 3000 لیتر ساخته میشوند نوع دیگر منبع انبساط با ورق آلومبنیومی ساخته میشود که برای گنجایش تا 200 لیتر و بصورت یکپارچه و بشکل استوانه ای ساخته میشوند از الزامات مخزن انبساط باز نسب شیر شناور در محل مناسب داخل منبع انبساط است شیر شناور بایستی طوری در داخل مخزن قرار گیرد که تمامی حجم مخزن با آب پر نشود و همچنین مخزن باید در ترازی قرار گیرد که سطح آب داخل آن در وضعیت عادی حداقل 1.22 سانتی متر از بالاترین اجرای سیستم گرمایی بالاتر باشد مناسب ترین محل نصب مخزن انبساط باز پشت بام ساختمان است.

نحوه اجرای لوله کشی منبع انبساط باز:

1- لوله کشی آب شهر: لوله آب شهر توسط یک شیر قطع و وصل به شیر شناور و شیر دیگری به طور مستقیم به مخزن انبساط باز متصل میگردد تا در زمان پر کردن اولیه سیستم که به حجم زیاد آب نیاز دارد از آن استفاده شود.

2- لوله کشی رفت انبساط: این لوله از روی لوله رفت دیگ شروع شده با کمترین پیچ و خم تا محل نصب مخزن انبساط باز هدایت میشود و در قسمت بالای مخز به آن متصل میشود توجه نمایید در مسیر لوله از دیگ تا مخزن انبساط نبایستی هیچگونه شیر قطع کننده ای بر روی لوله نصب گردد.

3- لوله برگشت انبساط: این لوله از اتصالی بر روی مخزن انبساط که در داخل سطح آب قرار دارد شروع شده و با کم ترین پیچ و خم به داخل موتورخانه هدایت میشود و بر روی لوله برگشت دیگ متصل میشود.

4- لوله کشی سر ریز: هر مخزن انبساط باز باید دارای لوله سرریز باشد این لوله از تراز بالاتر از پر کن فوری سطح آب داخل مخزن و پایین تر از اتصال آب شهر به مخزن (شیر شناور) شروع شده و تا داخل موتورخانه هدایت میشود تا در زمان خراب شدن شیر شناور آب به داخل موتورخانه هدایت شده و ساکنان ساختمان و یا مسئول تعمیر و نگهداری تاسیسات موتورخانه نسبت به تعمیر و یا تعویض شیر شناور اقدام نماید این لوله ، لوله خبر نامیده میشود.

5- لوله کشی هواکش : مخزن انبساط باز باید دارای لوله هواکش اشد تا هوای داخل مخزن را بدون هیچ شیر قطع کننده ای به هوای خارج مرتبط سازد. نمونه نقشه لوله کشی منبع انبساط باز برای جلوگیری از تلفات حرارتی مخزن انبساط میتوان توسط شیر فلکه بشقابی بین لوله رفت و برگشت انبساط مقداری از آب جریانی لوله رفت را بای پس کرده و به لوله برگشت هدایت کنیم و تا حد لازم دمای آب مخزن انبساط را پایین می آوریم تا تلفات حرارتی مخزن به حداقل برسد.

روش تجربی محاسبه حجم مخزن انبساط باز:

V=H/500

=Vحجم مخزن انبساط بر حسب لیتر

=Hظرفیت حرارتی دیگ بر حسب کیلو کالری بر ساعت است.

500 عدد ثابت است.

همچنین مشخصات منبع انبساط باز طبق جدول فوق از 200 تا 5000 لیتر داده شده است.


فروش انواع منبع انبساط

مشخصات منبع انبساط باز
فروش انواع منبع انبساط

مثال اگر ظرفیت حرارتی یک دیگ حرارت مرکزی طبق دفترچه آن 199000 کیلو کالری بر ساعت (H ) باشد. طبق فرمول میتوان جایگذاری نمود و حجم مخزن انبساط مورد نیاز را به دست آورد.

V=199000÷500 که برابر است با 398 لیتر حجم مخزن مورد نیاز برای عدد فوق و میتوان طبق جدول ابعاد دقیق مخزن انبساط را مشخص نمود.


فروش انواع منبع انبساط

نمونه منبع انبساط باز

منبع انبساط بسته:

از جمله وظایف منبع انبساط بسته پاسخگویی به انبساط و انقباض آب داخل سیستم در اثر بالا رفتن درجه حرارت آب و ازدیاد حجم آب در اثر انبساط آب میباشد همچنین وظیفه منبع انبساط تغذیه و تامین کسری آب سیستم نیز میباشد از جمله موارد استفاده از منبع انبساط بسته ، محدودیت های معماری و سازه ای ، نیاز به فشار یا دمای بالا و یخ زدگی آب است.


در صورت نیاز به مشاوره و خرید محصولات و مجری تاسیسات مکانیکی در استان تهران شمال و غرب تهران و استان البرز، شهریار و کرج ، کردان ، کوهسار، فشند ، تهران دشت، سرخاب ، سعیدآباد ، هشتگرد، طالقان میتوانید با ما تماس بگیرید.

تماس با ما


کلیه خدمات مشاوره، طراحی و پیمانکاری ساخت انواع ساختمان و ویلا، استخر و سونا و جکوزی، نصب و راه اندازی گرمایش و تصفیه آب استخر و جکوزی و محوطه سازی ویلا، ساخت آبنما و آبشاری صخره ای و طبیعی انجام می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.


آدرس دفتر مهندسی و معماری: استان البرز، کرج، ورودی کردان، روبروی اردوگاه شهید بهشتی، دفتر چیدمان سازه هنر

آدرس فروشگاه تاسیسات: استان تهران، جاده ملارد، 400 متر به سمت شهریار، فروشگاه تاسیسات و تجهیزات استخر چیدمان سازه هنر