تماس با ما
هدر سایت چیدمان سازه

فروش و تعمیر لوازم تاسیسات استخر:

فروش و تعمیر لوازم تاسیسات موتورخانه ساختمان و استخر ،سونا و جکوزی - تعمیر و نگهداری از تاسیسات موتورخانه استخر سونا و جکوزیفروش لوازم تاسیسات موتورخانه استخر از فروشگاه تاسیسات چیدمان سازه بصورت تلفنی و ارسال در کوتاهترین مدت برای مشتریان عزیز انجام خواهد شد همچنین کلیه خدمات نصب و راه اندازی موتورخانه گرمایشی و تصفیه آب استخر با قیمت مناسب و کلیه خدمات تعمیرات تخصصی و نگهداری از موتورخانه استخر را میتوانید به عهده‌ ما بگذارید.

فروش تاسیسات استخر

وظایف مجری تعمیرات موتورخانه:

از جمله خدمات مجری تاسیسات استخر ، سونا و جکوزی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• بازدید از پمپ های موتورخانه و تعمیرات آنها در صورت لزوم تعویض پمپ ها

• پاک سازی استرینر پمپ

• بازدید دودکش موتورخانه و اطمینان از عملکرد صحیح دودکش و تخلیه کامل دود در بیرون موتورخانه

• بازدید از مشعل موتورخانه و در صورت نیاز تنظیم، تعمیر یا تعویض قطعات مشعل و اطمینان از عملکرد درست مشعل

• بازدید و بکواش فیلتر شنی و تعویض بموقع سیلیس دستگاه فیلتر شنی

• بازدید از تابلو برق موتورخانه و در صورت وجود مشکل نسبت به تعویض یا تعمیر تابلو برق اقدام نماید.

• بازدید از مبدل های حرارتی و در صورت نیاز اسید شویی مبدل که در مبدل های لوله مسی لازم میباشد.

• بازدید از منابع کوییل دار و دو جداره و اطمینان از عملکرد صحیح آنها و نبود نشتی در اطراف مبدل و لوله اتصالات

• بازدید از کلکتور دیگ و رادیاتورها در فصل سرد سال

• بازدید از شیرهای فلکه موتورخانه و در صورت نشتی تعمیر و یا تعوض شیر فلکه ها

• بازدید از ترموستات های دیگ و پمپ و تنظیم آنها و در صورت نیاز تعویض

• بازدید از آب گرم ساختمان

• بازدید و اضافه نمودن مواد مورد نیاز برای شفافیت آب استخر و جکوزی

• اجرای جاروی استخر (در صورت توافق)

بنابراین بدلیل تخصصی بودن بحث تعمیرات تاسیسات استخر لازم دانستیم توضیحات مختصری در زیر ارائه دهیم.


زمینه های کلی تعمیرات موتورخانه:

• تعمیرات گرمایشی موتورخانه

• تعمیرات تصفیه خانه استخر

• تعمیرات آب بندی و سرامیک استخر

• تعمیر و نگهداری از برق موتورخانه

همانطور که میدانید پس از بازدید از موتورخانه مجری تاسیسات با صدای موتورخانه متوجه اشکالات در بدو ورود خواهد شد و سپس اقدام به بازدید کلی و جز به جز لوازم موتورخانه خواهد نمود در صورت نیاز به مشاوره ، طراحی تاسیسات ، اجرای تاسیسات ، تهیه لوازم تاسیسات مکانیکی و اعزام تعمیر کار و برق کار موتورخانه با ما تماس بگیرید.

تعمیرات موتورخانه استخر:

موتورخانه استخر از مهمترین بخش های استخر محسوب میشود موتورخانه استخر شامل تجهیزات و لوازمی است که در جهت گرمایش و تصفیه آب استخر و تهویه فضای استخر در محیطی نصب و راه اندازی میشود

تجهیزات موتورخانه استخر شامل لوازم زیر میباشد.

1- دیگ وسیله ای است برای گرم کردن آب استخر و جکوزی به کار میرود بویلر ها به دو صورت موجود هستند دیگ فولادی ، دیگ چدنی که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند مخصوص به خود که در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش مجری موتورخانه مرکزی در همین سایت www.chidemansaze.comمراجعه نمائید بطور کلی دیگ ها در سه شکل آب گرم ، آب داغ و بخار داغ وجود دارند.

2- مشعل وسیله ای است که با ترکیب سه عنصر سوخت ، اکسیژن و گرما باعث ایجاد اشتعال در دیگ شده و موجب گرم شدن آب دیگ میشود نوع سوخت مشعل گازوئیلی ، گازی و مازوتی و دوگانه سوز (گازوئیلی گازی ) تقسیم بندی میشوند.

3- پمپ ها وسیله ای مکانیکی هستند که برای انتقال سیالات با فشار مورد نیاز سیستم طراحی و نصب میشوند پمپ ها در دو نوع پمپ زمینی و پمپ سیرکولاتور موجود هستند.

4- منبع انبساط از جمله وظایف منبع انبساط پاسخگویی به انبساط و انقباض آب داخل سیستم در اثر بالا رفتن درجه حرارت آب و ازدیاد حجم آب در اثر انبساط آب سیستم میباشد.از دیگر وظایف منبع انبساط تغذیه و تامین کسری آب سیستم است مخزن انبساط ازدیاد حجم آب داخل سیستم را در خود جای داده و از بالا رفتن بیش از حد فشار سیستم و ایجاد خطرات مالی و احتمالا جانی جلوگیری میکند

انواع منابع انبساط در دو نوع وجود دارد منبع انبساط باز – منبع انبساط بسته

5- فیلتر وسیله ای است برای جداسازی ذرات جامد خارجی موجود در آب استخر که در سه نوع فیلتر شنی ، فیلتر کارتریجی ، فیلتر دیاتومه موجود هستند و از پرکاربردترین نوع فیلتر ، فیلترشنی است که در دونوع فیلتر شنی با پوسته فلزی(گالوانیزه) که کنترل آن از طریق شیرفلکه و بصورت دستی بکواش میشود و فیلتر شنی با پوسته فایبرگلاس و اهرم نیمه اتوماتیک که بسیاری از فرمان های آن از جمله فیلتراسیون و بکواش بصورت نیمه اتوماتیک انجام میشود.

6- مبدل حرارتی وسیله ای است که برای انتقال حرارت از محیطی به محیط دیگر به کار میرود روش کار مبدل حرارتی به این گونه است که حرارت بین دو سیال را که درون دستگاه قرار دارند را منتقل میکند مثلا اگر دیگ آب گرم در موتورخانه مرکزی همزمان بخواهد آب گرم مصرفی ساختمان و گرمایش آب استخر و جکوزی را انجام دهد بدلیل محدودیت های بهداشتی نیاز به وسیله ای (مبدل حرارتی ) برای انتقال آب گرم دیگ به استخر و همچنین جکوزی میباشد.

7- ترموستات جداری قطعه ای است برای کنترل درجه آب گرم همزمان چند انشعاب آب گرم با درجه آب متفاوت که بر روی لوله برگشتی قرار میگیرد و با استفاده از سیم برق به قسمت فاز برق پمپ متصل میشود.

8- ترموستات مستغرق (آکوستات ) بر روی دیگ آب گرم قرار میگیرد و به این صورت عمل میکند که مثال با تنظیم درجه آن بر روی 30 درجه به محز رسیدن درجه آب دیگ به 30 درجه با استفاده از کابل برق قرار داده شده بر روی آن به مشعل دستور خاموش شدن به مشعل دیگ را میدهد.

9- منبع دوجداره آب گرم و کویل دار دقیقا کاربرد مبدل حرارتی را دارد که به صورت دو منبع تو در تو ساخته شده و دقیقا مثل آبگرم کن ، بصورت غیر مستقیم با ورود آب داغ از دیگ به جدار خارجی منبع باعث گرمایش آب سرد در گردش مرکز منبع را میدهد حجم منبع نسبت به تعداد نفرات ساختمان طراحی شده و راندمان حرارتی منابع دوجداره در حدود 95 درصد میباشد فرق منابع دوجداره ساده با کویل دار آن در کویل های داخل منبع (لوله های مسی یا استیل ) است در منابع دو جداره از یک منبع با فاصله مشخص در داخل منبع دیگر استفاده میشود اما در منابع کویل دار از یک منبع استفاده شده و به جای استفاده از منبع دوم در داخل آن از لوله های مسی یا استیل به شکل u بصورت رفت و برگشتی قرار میگیرد که از نظر بازدهی گرمایی منابع کویل دار بسیار با راندمان بیشتر و کارا تر هستند.

10- اسکیمر نوعی فیلتر است که وظیفه جذب چربی و ذرات معلق بر روی آب را دارد کار کرد آن به این صورت است که با حرکت آب از طریق فشار آب از طریق پمپ استخری و لوله های دهش بر روی سطح آب چربی ها و ذرات معلق وارد اسکیمر شده و از طریق لوله برگشت بر روی پمپ و سپس وارد فیلتر استخر شده و ذرات معلق را بر روی سیلیس دستگاه باقی میگذارد.

تعمیرات لوله کشی استخر و موتورخانه:

دلایل تعمیرات لوله کشی استخر معمولا به دو صورت اتفاق می افتد.

تعمیرات لوله کشی استخر و موتورخانه استخر در اثر فرسودگی لوله ها و اتصالات استخر و جکوزی

تعمیرات لوله کشی استخر در اثر نشتی لوله ها و مشکلات فنی در اجرای لوله کشی استخر

روش تعمیرات لوله کشی استخر معمولا به این صورت انجام میشود که لوله های معیوب و پوسیده از محل استخر تا موتورخانه و تا محل اتصال به تجهیزات استخر مانند پمپ ها و دیگ و مبدل حرارتی و لوله های برگشت به استخر با کلیه اتصالات مربوطه باز میشود و قطعاتی مثل شیر فلکه های برنجی که توانایی استفاده مجدد را دارند سرویس شده و با اجرای لوله کشی استاندارد با لوله های upvc یا لوله های پپلی پروپیلن لوله سفید و لوله های سیاه فولادی برای قسمت های اتصال به دیگ آب گرم استفاده میشود.

تعمیرات تجهیزات فضای استخر

تعمیرات تجهیزات فضای استخر شامل تعمیر یا تعویض تجهیزاتی از قبیل پله استخری استیل تعویض دریچه گریل ، تعمیر یا تعویض تجهیزات تهویه فضای استخر ، تعویض شیرآلات دوش ها و .......

تعمیرات آب بندی و سرامیک استخر

تعمیرات آب بندی یا تعویض سرامیک های استخر جزء کارهای تخصصی است که نیاز به تجربه و مهارت خاصی دارد آب بندی مجدد استخر و تعویض سرامیک های استخر در اثر نشت آب استخر و یا لق شدن سرامیک های استخر و جکوزی اتفاق می افتد بهترین کاری که میتوانید انجام دهید محول نمودن کار تعمیرات آب بندی و نصب سرامیک استخر به افراد ماهر و با تجربه است مجموعه ما آمادگی دارد کلیه تعمیرات تاسیسات استخر و آب بندی و نصب سرامیک استخر سونا و جکوزی را بصورت حرفه ای انجام دهد.

تعمیر و نگهداری از استخر

تاسیسات استخرها و سازه های آبی بخصوص استخرها برای جلوگیری از پوسیدگی و از کارافتادگی تجهیزات و تاسیسات و همچنین جلوگیری از تعطیلات اجباری استخر و جکوزی و حفظ کاسه استخر و جکوزی در اثر نفوذ آب به زیر پی و نشت استخر ، نیاز به تعمیر و نگهداری بصورت منظم دارند در صورت نیاز به تعمیر کار تاسیسات استخر و سرویس استخر و راه اندازی استخر میتوانید با ما تماس بگیرید.

تعمیرات تاسیسات برقی استخر و موتورخانه

تاسیسات برقی استخر و موتورخانه استخر جزو مهمترین و اساسی ترین بخش موتورخانه استخر است که میتواند کنترل بخش مکانیکی و الکتریکی استخر را با استفاده از تابلوی برق تنظیم نماید از همین رو ایمنی و حفاظت از کابل های برق موجود در استخر و موتورخانه بسیار حیاتی و ضروری به نظر میرسد.


در صورت نیاز به تعمیرکار تاسیسات برقی و تعمیرکار تاسیسات مکانیکی میتوانید با ما تماس بگیرید کارشناسان ما پس از بررسی تلفنی مشکلات تاسیسات ساختمان موتورخانه شما نسبت به اعزام تعمیرکار به محل اقدام میکنند.

تماس با ما


کلیه خدمات مشاوره، طراحی و پیمانکاری ساخت انواع ساختمان و ویلا، استخر و سونا و جکوزی، نصب و راه اندازی گرمایش و تصفیه آب استخر و جکوزی و محوطه سازی ویلا، ساخت آبنما و آبشاری صخره ای و طبیعی انجام می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.


آدرس دفتر مهندسی و معماری: استان البرز، کرج، ورودی کردان، روبروی اردوگاه شهید بهشتی، دفتر چیدمان سازه هنر

آدرس فروشگاه تاسیسات: استان تهران، جاده ملارد، 400 متر به سمت شهریار، فروشگاه تاسیسات و تجهیزات استخر چیدمان سازه هنر